Зошто Бестефлон

Зошто да изберете Zhongxin?

Zhongxin не само што поседува најквалитетен тим за дизајн и комплетен систем за обезбедување квалитет, туку е опремен и со линија за производство на напредна автоматизација со строг систем за контрола на квалитетот.

braided hose production

Повеќе од 10 години искуство во производство на цевки од тефлон тефлонски и плетени црева.

braided hose production-

100 вработени кои можат да обезбедат најдобра услуга пред или по продажбата за 7 * 24 часа.

braided hose production--

Производителите со над 5.000㎡ опремени со напредни увезени машини за плетење со голема брзина со строги.

braided hose production---

Нашиот производен капацитет е 15.000 метри на ден.

Нашата фабрика

Основана во 2005 година, Huizhou Zhongxin Fluorine Plastic Industrial Co. Ltd. во моментов станува професионална високо-технолошка компанија, специјализирана за области на производство на црева и цевки од ПТФЕ, R&D и продажба. Покрај тоа, избраните суровини Zhongxin се од квалификувани брендови како DuPont, 3M, Daikin, итн.

Цревото и цевките на Zhongxin се продаваат низ целиот свет, вклучително и Америка, Велика Британија, Австралија, итн. Со наш најдобар квалитет и ефективна цена.

Huizhou Zhongxin Fluorine Plastic Industrial Co
production workshop

Работилница за производство

ptfe hose Warehouse

Трговски магацински црева

ptfe tube Equipment

Опрема за тефлонски цевки

ptfe tube Warehouse

Магацин за тефлонски цевки

ptfe hose Equipment-

Работилница за опрема за тефлонски црева

Raw material warehouse

Магацин за суровини

Имаме висококвалитетен дизајнерски тим и комплетен систем за обезбедување квалитет. Ние сме опремени со многу видови опрема како детектор за притисок, тестер за прецизно мерење, тестер за изолација, детектор за температура за да обезбедиме производи со добри перформанси и одличен квалитет.

- Исто така, можеме да прилагодиме и други производи од PTFE, само кликнете овде за да ни ги кажете вашите побарувања.

Процес на производ

PTFE tube extruding

Екструдирање на тефлонски цевки

ptfe hose braiding

Платно за тефлонски црева

ptfe hose-with holding

Тефлонски црево-со држење

ptfe hose in rolls packaging

Тефлонско црево во амбалажа од ролни

Изборен материјал за обложување на надворешен слој

pu、pvc
СТП / ПВЦ
DACRON
ДАКРОН
PVDF
PVDF
COTTON YARN
Платно предиво
SILICONE
СИЛИКОН
MOTLEY COTTON YARN
Предиво од памук од мотори
TPU
TPU
ARAMID FIBER
АРАМИД ФИБЕР