Вести

 • What is PTFE hose use for | BESTEFLON

  За што служи тефлонско црево | БЕСТЕФЛОН

  Вовед: Цевката политетрафлуороетилен (тефлонски) е многу разноврсен производ што може да обезбеди широк спектар на апликации во многу различни индустрии. Се произведува со употреба на метод на истиснување на паста. Тефлонската цевка произведена со истиснување на паста е флексибилна ...
  Прочитај повеќе
 • THE DIFFERENCE BETWEEN PTFE HOSES AND RUBBER HOSES | BSETEFLON

  РАЗЛИКАТА МЕWУ ПЕТФЕ МОСТИ И ГУМЕНИ ДОСИ | БСЕТЕФЛОН

  При ажурирање на моторниот простор или системот за гориво, тешко е да се знае точно кој тип на црево ви треба. Со толку многу црева на пазарот, може да наидете на проблеми, изберете го вистинскиот материјал тефлонски црева за вашата посакувана апликација. Производителот на цревата ptfe ...
  Прочитај повеќе
 • What is the best fuel hose | BSETEFLON

  Кое е најдоброто црево за гориво | БСЕТЕФЛОН

  Индустриското знаење Е85 или етанол се покажа како економично и ефикасно гориво што може да го обезбеди потребниот рејтинг на октани и потенцијал за напојување за барања за апликации. Барем, тоа исто така може да има ефект на ладење врз трошоците за внесување на воздухот Во текот на ...
  Прочитај повеќе
 • What is Stainless Steel Braided PTFE Hose | BSETEFLON

  Што е нерѓосувачки челик плетен тефлонски црево | БСЕТЕФЛОН

  Што е плетено нерѓосувачки челик PTFE црева PTFE цревата првично се користеа во хидраулични или пневматски системи или во воздушниот сектор и брзо станаа популарни. Цревата и цевките изработени од политетрафлуороетилен работат добро под предизвикувачки еколошки и индустриски ...
  Прочитај повеќе
 • What is PTFE convoluted hose | BSETEFLON

  Што е тефлонски споен црево | БСЕТЕФЛОН

  Опис на производот: Тефлонски спојно црево (исто така наречено Тефлонски брановидни црева), целото име е политетрафлуороетиленско црево, е составено од изматено крзно од тефлонски цевки и надворешна плетенка од единечна или двојна нерѓосувачки челик. Поради карактеристиките на неговата геометриска форма, ...
  Прочитај повеќе
 • Are PTFE Fittings Reusable | BESTEFLON

  Дали тефлонските приклучоци се повеќекратни | БЕСТЕФЛОН

  Кога ги користите нашите висококвалитетни тефлонски црева, мора да се користат компатибилни тефлонски арматури за да се обезбеди правилна инсталација. Овие додатоци се достапни во моделите AN4, AN6, AN8, AN10, AN16, AN18, кои можат да ги поддржат сите автомобилски флуиди Тефлонскиот ротирачки црево за еднократно користење, завршува на ...
  Прочитај повеќе
 • why do hot ends have a ptfe tube | BESTEFLON

  зошто вжештените краеви имаат птфе цевка | БЕСТЕФЛОН

  Зошто 3Д принтерите користат тефлонски цевки Со брзиот развој на времето, 3Д принтерите се еден вид на технологија за брзо прототипирање, позната и како производство на додатоци. Иако стапката на откажување на 3Д принтерите е мала, штом се појави дефект, тоа не само што ќе ...
  Прочитај повеќе
 • how to assemble ptfe hose? | BESTEFLON

  како да се собере птфе цревото? | БЕСТЕФЛОН

  Упатство за инсталација на ptfe и приклучоци, кои професионалните производители на црева од ptfe треба да ги објаснат за вас. ЦЕЛО ЗА СЕЧЕЕ Чекор 1 - Измерете го тефлонското црево за да обезбедите соодветна должина, проверете дали имате доволно црево за да ги достигнете сите компоненти, и следниве ...
  Прочитај повеќе
 • how to connect ptfe hose to tube fitting | BESTEFLON

  како да го поврзете птфе цревото со фитинг на цевки | БЕСТЕФЛОН

  Како да инсталирате тефлонски сопирачки и црево за гориво Во ова „како да“, ќе ви покажеме како да поставите тефлонски црева и приклучоци. Во овој пример, ќе користиме -4 AN / JIC плетено црево и додатоци од не'рѓосувачки челик за да го направиме цревото од резервоарот за течност за сопирање до главната ...
  Прочитај повеќе
 • which is more flexible ptfe hose or polyurethane hose | BESTEFLON

  што е пофлексибилно ptfe црево или полиуретанско црево | БЕСТЕФЛОН

  Која е подобра изведба Двете тефлонски цевки и ПУ цевки се широко користени во различни индустрии, но околината за употреба на двете не е иста. Тефлонски цевка се користи во поекстремно работно опкружување, а големината е исто така релативно комплетна, применлива во ...
  Прочитај повеќе
 • How to install ptfe hose fittings | BESTEFLON

  Како да инсталирате приклучоци за црево ptfe | БЕСТЕФЛОН

  Инсталирањето на спојната тефлонска цевка се нарекува тефлонско црево за склопување, ова монтажно црево е генерално изработено од 100% чиста тефлонска смола цевка и плетено од нерѓосувачки челик 304 или 316 и разни видови на зглобен состав, исто така може да се прилагоди во различни должини I .. .
  Прочитај повеќе
 • How to Trim PTFE Tube | BESTEFLON

  Како да се намали тефлонски цевки | БЕСТЕФЛОН

  Неколку важни чекори за кастрирање на тефлонски цевки Ве молиме прочитајте ги сите овие упатства пред да продолжите со вистинското сечење и дупчење! Првите неколку чекори ги објаснуваат потребните алатки и прецизните димензии се дадени подоцна Чекор 1 Алатки ...
  Прочитај повеќе
 • How to cut the PTFE tubing | BESTEFLON

  Како да се исечат тефлонските цевки | БЕСТЕФЛОН

  Background background Потекло на индустријата Бидејќи различни индустрии се потпираат на тефлонски цевки на повисок степен, количината на тефлонски цевки исто така нагло се зголеми. Тефлонски цевки се вообичаени предмети во производствените погони и механичките работилници, и отсекогаш постоеле во храната, земјоделството, риболовот ...
  Прочитај повеќе
 • How to Connect AN Braided PTFE Hose | BESTEFLON

  Како да поврзете плетен тефлонски црево | БЕСТЕФЛОН

  Поврзете црево за сопирање од нерѓосувачки плетен PTFE и завршена црева чекор 1 Завиткајте го цревото околу пресекот со лента за стаклени влакна. Користете секач или многу фина ножовка за сечење на цревото под прав агол. Отстранете ја лентата и исплакнете ...
  Прочитај повеќе
 • What is PTFE tubing | BESTEFLON

  Што е тефлонски цевки | БЕСТЕФЛОН

  Зошто се нарекува птфе цевка? Како е именувана птфе цевка? Политетрафлуороетиленската цевка се нарекува и тефлонска цевка, попозната како „Пластичен крал“, е високомолекуларен полимер подготвен со полимеризирање на тетрафлуороетилен како мономер. Бела восочна, про transирна, одлична ...
  Прочитај повеќе
 • What is PTFE Braided Hose | BESTEFLON

  Што е тефлонски плетени црева | БЕСТЕФЛОН

  Платно црево за плетење се користи за црево од не'рѓосувачки челик, така што работниот век на цревото е подолг од гуменото црево или гумата завиткана во не'рѓосувачки челик. Има многу предности во однос на гумените производи. Предности од користењето на тефлонски најлонски црева за плетенки-тефлонски помага за ...
  Прочитај повеќе
 • What is PTFE hose material?| BESTEFLON

  Што е тефлонски материјал за црево? | БЕСТЕФЛОН

  Од каков материјал е изработена ptfe цевката introduction Вовед во производот 1 、 Ptfe цевката е друго име за политетрафлуороетилен, англиската кратенка е PTFE, (попозната како „Пластичен крал, Хара“), а хемиската формула е - (CF2-CF2) n -. Политетрафлуороетилен беше ...
  Прочитај повеќе
 • HOW TO REMOVE PTFE TUBE| BESTEFLON

  КАКО ДА ЈА ОТСТРАНУВАТЕ ТЕФЕВАТА ЦЕВКА | БЕСТЕФЛОН

  Кои се мерките на претпазливост за отстранување на тефлонски цевки Како да се отстрани заглавената нишка од тефлонските цевки За време на 3Д-печатењето, филаментите на крајот може да заглават во тефлонската цевка. Без оглед дали станува збор за скршена жица во цевката Боуден или запушена влакно заглавена во тефлонската тефлонска цевка, тоа му ...
  Прочитај повеќе
 • PTFE tube how to clean | BESTEFLON

  Тефлонски цевка како да се исчисти | БЕСТЕФЛОН

  За чистење на цевката од тефлонски 3Д печатач Серија со голем капацитет Честичките во грлото на тефлонскиот 3Д печатач ќе го попречат непречено движење на филаментот. Исчистете ја цевката од ПТФЕ цевка за 3Д печатач најмалку еднаш месечно, или откако ќе наидете на проблем со мелење на филамент ...
  Прочитај повеќе
 • Where To Buy Ptfe Tubing | BESTEFLON

  Каде да купите цевки за ПТФЕ | БЕСТЕФЛОН

  каде да се купи цевки за ПТФЕ? Huizhou Zhongxin Besteflon Industrial Co., Ltd основана во 2005 година, е високотехнолошко претпријатие професионално ангажирано во производство на тефлонски цевки D&R и продажба. Имаме комплети на опрема за производство и систем за тестирање. Нашите производи со добри перформанси ...
  Прочитај повеќе
 • What is ptfe lined hose | BESTEFLON

  Што е наредено црево за птфе | БЕСТЕФЛОН

  Во последниве години, политетрафлуороетилен (тефлон) е еден вид производи против нечистотија и спречување на нечистотија за електрична енергија и петрохемиска индустрија. Сепак, на следниве проблеми треба да им се посвети посебно внимание кога се заварува линијата со црево наредени тефлонски, во спротивно ...
  Прочитај повеќе
 • How to cut ptfe hose?

  Како да го исечете цревото за птфе?

  Како да го исечете тефлонското црево за да избегнете оштетување на цевката? Тефлонски цевката обично се третира со машина за сечење. Машината за сечење сечење тефлонски цевки може ефикасно да спречи деформација на цевките. Нема ништо поболно од прободување на прст со истрошен раб на плетено црево ....
  Прочитај повеќе
 • What is ptfe hose | BESTEFLON

  Што е птфе црево | БЕСТЕФЛОН

  Дали сте слушнале за тефлонски материјал и тефлонско црево? Па, да видиме дали можеме да одговориме на некои прашања во врска со тоа. Политетрафлуороетилен (политетрафлуороетилен) е скратено како тефлонски, попознат како „пластичен крал“, а неговото трговско име е тефлон. Во Кина, поради изрази ...
  Прочитај повеќе
 • PTFE performance and how to judge the quality of PTFE tube | BESTEFLON

  Перформанси тефлонски и како да се процени квалитетот на тефлонски цевки | БЕСТЕФЛОН

  Ptfe цевката е изработена од висококвалитетна цевка за екстрадер на клипот. Донесена е специјална технологија за обработка за да се направат челична цевка и пластична цевка тесно комбинирани. Може да издржи позитивен притисок од 1,6MPa и негативен притисок од 77Kpa. Може нормално да се користи во -60 ℃ ~ + 260 ℃ ...
  Прочитај повеќе
 • What are the characteristics and USES of PTFE tubes | BESTEFLON

  Кои се карактеристиките и КОРИСТИТЕ на тефлонски цевки | БЕСТЕФЛОН

  Тефлонски цевки во животот и индустриското производство стануваат сè пошироко користени во опсегот, сега е познато популарното во разни полиња на специјални челични цевки, додека за карактеристиките на производот од тефлон и УПОТРЕБА, итн., Повеќето луѓе сè уште знаат во примарна фаза , па ПТ ...
  Прочитај повеќе