Тефлонско црево за автомобили од серијата AN

Производител, фабрика, добавувач во Кина за автомобилски тефлонски црева од серија AN

Besteflon Industrial Co., Ltd е основана во 2005 година, е еден од водечките производители, фабрики и добавувачи за автомобилски тефлонски црева од серијата AN во Кина, прифаќајќи нарачки OEM, ODM, SKD.Имаме богато искуство во производство и развој на истражување за различни типови на автомобилски црева од тефлонски AN серија.Се фокусираме на напредна технологија, строг производствен чекор и совршен систем за КК.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Тефлонско црево за автомобили од серијата AN

Сертификати: ISO9001:2015 │ RoHS Директива (EU) 2015/863 │ US FDA 21 CFR 177.1550 │ EU GHS SDS

Тефлонско црево за автомобили од серијата AN

АН серијаавтомобилско тефлонско цревое направен од висококвалитетна тефлонска внатрешна цевка и плетенка со жица од не'рѓосувачки челик SUS304 за зголемување на работниот притисок на цевката како црево за гориво за автомобилски цели.

Внатрешната тефлонска цевка, исто така, може да се додаде во проводна црна обвивка која е погодна за пренос на отпорна течност при високи стапки на проток.Површината на жичниот слој може да биде покриена и со различни материјали, како на прПВЦ, PU, PA, PE, Полиестер, најлон, Арамидни влакна.Со покривање на овие материјали, можеме да создадеме типови црева кои целосно одговараат на вашите барања за апликација.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Изберете го вашето тефлонско црево за автомобилска серија AN

НаТефлонско цревое инертен на речиси сите хемикалии и е високо хемиски отпорен и целосно компатибилен со различни горива, вклучувајќи: бензин, дизел мотори, алкохолни горива, нитрометан, биодизел, јаглеводородни горива, синтетички мазива, засилувачи на октани и други адитиви за гориво.Исто така, има најнизок познат коефициент на триење, формирајќи мазни и нелепливи површини за да го заштити вашиот медиум менувач со најмал пад на притисокот во текот на животниот век на цревото.

НаТефлонско цревообезбедува мала волуменска експанзија при максимален работен притисок и е наменета зависок притисоки апликации со големо оптоварување со висок импулс.Одржува одлична флексибилност поради одличната контрола на напнатоста.Линии за гориво за пренос, хидраулични системи за суспензија со високи перформанси и црева за снабдување со масло со турбо полначи што се користат за сите возила, и црева за сопирачки што се инсталирани на десетици милиони автомобили, возила за сите терени, тркачки автомобили, камиони и мотоцикли.

Друга придобивка од тефлонската облога во цревото е отсуството на бегство на пареа и контаминација на течности, спречувајќи пенетрација на адитиви за гориво (како што е етанолот), што значи дека можете да ги поминете линиите за гориво во тркачкиот автомобил без мирис на гориво, што е важно за секој затворен простор.Претходно се користеше најчестата гумена цевка за масло, но адитивите за гориво како што е етанолот може да ја расипат гумата со текот на времето.Ова ги прави тефлонските цевки идеално црево како алтернатива на стандардната гума

https://www.besteflon.com/ptfe-hose-manufacturer/

Тефлонско мазно црево

Внатрешна цевка: 100% девствен тефлонски

Дебелина на ѕидот на цевката: 0,85 mm - 2 mm (во зависност од големини)

Зајакнувачки слој: Еднослоен високо затегнувачки нерѓосувачки челик 304/316 плетенка со жица

Температурен опсег: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), повисока температура, помал притисок

Својства:

Низок коефициент на проширување

Отпорност на високи температури и висок притисок

Компатибилен со речиси целото гориво

Сите цевки за склопување се строго тестирани под притисок

Нелеплива, мазна површина, низок коефициент на триење

Отпорност на атмосферски влијанија и стареење

Апликации:

Линии за сопирање,Линии за спојката,Линии за манометар на масло,Далноводи за ладилници,водови за серво волан,Линија за мазут,Линии за масло со турбополнач,Сите апликации за воздух и гас

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Тефлонски Спецификации на серијата на цревото со мазни отвори

Ставка бр. Внатрешен дијаметар Надворешен дијаметар Ѕид од цевки
Дебелина
Работен притисок Притисок на пукање Минимален радиус на свиткување Спецификација Спецификација на јака.
(инчи) (мм) (инчи) (мм) (инчи) (мм) (psi) (бар) (psi) (бар) (инчи) (мм)
ZXGM111-03 1/8" 3.5 0,264 6.7 0,039 1 3625 250 14500 1000 0,62992126 16 -2 ZXTF0-02
ZXGM111-04 3/16" 4.8 0,307 7.8 0,033 0,85 2972,5 205 11890 година 820 0,787401575 20 -3 ZXTF0-03
ZXGM111-05 1/4" 6.4 0,370 9.4 0,033 0,85 2718,75 187,5 10875 750 1.063 27 -4 ZXTF0-04
ZXGM111-06 5/16" 8 0,445 11.3 0,033 0,85 2356,25 162,5 9425 650 1.063 27 -5 ZXTF0-05
ZXGM111-07 3/8" 10 0,524 13.3 0,033 0,85 1885 година 130 7540 520 1.299 33 -6 ZXTF0-06
ZXGM111-08 13/32" 10.3 0,531 13.5 0,033 0,85 1812.5 125 7250 500 1.811 46 -7 ZXTF0-06
ZXGM111-10 1/2" 12.7 0,638 16.2 0,039 1 1631,25 112,5 6525 450 2.598 66 -8 ZXTF0-08
ZXGM111-12 5/8" 16 0,764 19.4 0,039 1 1160 80 4640 320 5.906 150 -10 ZXTF0-10
ZXGM111-14 3/4" 19 0,906 23 0,047 1.2 1015 година 70 4060 280 8.898 226 -12 ZXTF0-12
ZXGM111-16 7/8" 22.2 1.031 26.2 0,047 1.2 870 60 3480 240 9.646 245 -14 ZXTF0-14
ZXGM111-18 1" 25 1.173 29.8 0,059 1.5 725 50 2900 200 11.811 300 -16 ZXTF0-16
ZXGM111-20 1-1/8" 28 1.299 33 0,059 1.5 652,5 45 2610 180 23.622 600 -18 ZXTF0-18
ZXGM111-22 1-1/4" 32 1.496 38 0,079 2 561.875 38,75 2247,5 155 27.559 700 -20 ZXTF0-20
ZXGM111-26 1-1/2" 38 1.732 44 0,079 2 507,5 35 2030 година 140 31.496 800 -24 ZXTF0-24
ZXGM111-32 2" 50 2.205 56 0,079 2 435 30 1740 година 120 27.559 700 -20 ZXTF0-32

*Прилагодените проекти може да се дискутираат со нас за детално.

*Контактирајте не за подетални спецификации за црева од други серии.

https://www.besteflon.com/an-series-automotive-ptfe-hose/

Анти-статичко тефлонско црево со мазни отвори

Внатрешна цевка: тефлонски црн јаглерод

Дебелина на ѕидот на цевката: 0,85 mm - 1,5 mm (во зависност од големини)

Зајакнувачки слој: Еднослоен високо затегнувачки нерѓосувачки челик 304/316 плетенка со жица

Температурен опсег: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), повисока температура, помал притисок

Својства:

Низок коефициент на проширување

Отпорност на високи температури и висок притисок

Компатибилен со речиси целото гориво

Сите цевки за склопување се строго тестирани под притисок

Нелеплива, мазна површина, низок коефициент на триење

Отпорност на атмосферски влијанија и стареење

Апликации:

Систем за сопирање,Систем за гориво,Хидрауличен систем (спојка, пренос, серво волан, итн.),Сите апликации за воздух и гас,Линии за инструменти, инструменти и сензори

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Анти-статички тефлонски мазни црева од серии Спец

Ставка бр. Внатрешен дијаметар Надворешен дијаметар Ѕид од цевки
Дебелина
Работен притисок Притисок на пукање Минимален радиус на свиткување Спецификација Спецификација на јака.
(инчи) (мм) (инчи) (мм) (инчи) (мм) (psi) (бар) (psi) (бар) (инчи) (мм)
ZXGM111B-03 1/8" 3.5 0,264 6.7 0,039 1 3625 250 14500 1000 0,62996126 16 -2 ZXTF0-02
ZXGM111B-04 3/16" 4.8 0,307 7.8 0,033 0,85 2972,5 205 11890 година 820 0,787401575 20 -3 ZXTF0-03
ZXGM111B-05 1/4" 6.4 0,370 9.4 0,033 0,85 2718,75 187,5 10875 750 1.063 27 -4 ZXTF0-04
ZXGM111B-06 5/16" 8 0,445 11.3 0,033 0,85 2356,25 162,5 9425 650 1.063 27 -5 ZXTF0-05
ZXGM111B-07 3/8" 10 0,524 13.3 0,033 0,85 1885 година 130 7540 520 1.299 33 -6 ZXTF0-06
ZXGM111B-08 13/32" 10.3 0,531 13.5 0,033 0,85 1812.5 125 7250 500 1.811 46 -7 ZXTF0-06
ZXGM111B-10 1/2" 12.7 0,638 16.2 0,039 1 1631,25 112,5 6525 450 2.598 66 -8 ZXTF0-08
ZXGM111B-12 5/8" 16 0,764 19.4 0,039 1 1160 80 4640 320 5.906 150 -10 ZXTF0-10
ZXGM111B-14 3/4" 19 0,906 23 0,047 1.2 1015 година 70 4060 280 8.898 226 -12 ZXTF0-12
ZXGM111B-16 7/8" 22.2 1.031 26.2 0,047 1.2 870 60 3480 240 9.646 245 -14 ZXTF0-14
ZXGM111B-18 1" 25 1.173 29.8 0,059 1.5 725 50 2900 200 11.811 300 -16 ZXTF0-16
ZXGM111B-20 1-1/8" 28 1.299 33 0,059 1.5 652,5 45 2610 180 23.622 600 -18 ZXTF0-18
ZXGM111B-22 1-1/4" 32 1.496 38 0,079 2 561.875 38,75 2247,5 155 27.559 700 -20 ZXTF0-20
ZXGM111B-26 1-1/2" 38 1.732 44 0,079 2 507,5 35 2030 година 140 31.496 800 -24 ZXTF0-24
ZXGM111B-32 2" 50 2.205 56 0,079 2 435 30 1740 година 120 27.559 700 -20 ZXTF0-32

*Прилагодените проекти може да се дискутираат со нас за детално.

*Контактирајте не за подетални спецификации за црева од други серии.

https://www.besteflon.com/an-series-automotive-ptfe-hose/

Ptfe Црево со мазни отвори со PU / PVC слој

Внатрешна цевка: 100% девствен тефлонски

Дебелина на ѕидот на цевката: 0,85 mm - 2 mm (во зависност од големини)

Зајакнувачки слој: Еднослоен високо затегнувачки нерѓосувачки челик 304/316 плетенка со жица

Надворешен слој: PU/ PVC облога

Температурен опсег: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), повисока температура, помал притисок

Својства:

Низок коефициент на проширување

Отпорност на високи температури и висок притисок

Компатибилен со речиси целото гориво

Сите цевки за склопување се строго тестирани под притисок

Нелеплива, мазна површина, низок коефициент на триење

Отпорност на атмосферски влијанија и стареење

Апликации:

Систем за сопирање,Систем за гориво,Хидрауличен систем (спојка, пренос, серво волан, итн.),Сите апликации за воздух и гас,Линии за инструменти, инструменти и сензори

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Тефлонски црева со мазна дупка со PU/PVC слој (серија ZXGM111-PU)

Ставка бр. Внатрешен дијаметар Надворешен дијаметар Ѕид од цевки
Дебелина
Работен притисок Притисок на пукање Минимален радиус на свиткување Спецификација Спецификација на јака.
(инчи) (мм) (инчи) (мм) (инчи) (мм) (psi) (бар) (psi) (бар) (инчи) (мм)
ZXGM111-03 1/8" 3.5 0,264 6.7 0,039 1 3625 250 14500 1000 0,63 16 -2 ZXTF0-02
ZXGM111-04 3/16" 4.8 0,307 7.8 0,033 0,85 2972,5 205 11890 година 820 0,78 20 -3 ZXTF0-03
ZXGM111-05 1/4" 6.4 0,370 9.4 0,033 0,85 2718,75 187,5 10875 750 1.063 27 -4 ZXTF0-04
ZXGM111-06 5/16" 8 0,445 11.3 0,033 0,85 2356,25 162,5 9425 650 1.063 27 -5 ZXTF0-05
ZXGM111-07 3/8" 10 0,524 13.3 0,033 0,85 1885 година 130 7540 520 1.299 33 -6 ZXTF0-06
ZXGM111-08 13/32" 10.3 0,531 13.5 0,033 0,85 1812.5 125 7250 500 1.811 46 -7 ZXTF0-06
ZXGM111-10 1/2" 12.7 0,638 16.2 0,039 1 1631,25 112,5 6525 450 2.598 66 -8 ZXTF0-08
ZXGM111-12 5/8" 16 0,764 19.4 0,039 1 1160 80 4640 320 5.906 150 -10 ZXTF0-10
ZXGM111-14 3/4" 19 0,906 23 0,047 1.2 1015 година 70 4060 280 8.898 226 -12 ZXTF0-12
ZXGM111-16 7/8" 22.2 1.031 26.2 0,047 1.2 870 60 3480 240 9.646 245 -14 ZXTF0-14
ZXGM111-18 1" 25 1.173 29.8 0,059 1.5 725 50 2900 200 11.811 300 -16 ZXTF0-16
ZXGM111-20 1-1/8" 28 1.299 33 0,059 1.5 652,5 45 2610 180 23.622 600 -18 ZXTF0-18
ZXGM111-22 1-1/4" 32 1.496 38 0,079 2 561.875 38,75 2247,5 155 27.559 700 -20 ZXTF0-20
ZXGM111-26 1-1/2" 38 1.732 44 0,079 2 507,5 35 2030 година 140 31.496 800 -24 ZXTF0-24
ZXGM111-32 2" 50 2.205 56 0,079 2 435 30 1740 година 120 27.559 700 -20 ZXTF0-32

*Прилагодените проекти може да се дискутираат со нас за детално.

*Контактирајте не за подетални спецификации за црева од други серии.

https://www.besteflon.com/an-series-automotive-ptfe-hose/

Тефлонски мазни црева со полиестер / најлон плетенка

Внатрешна цевка: 100% девствен тефлонски

Дебелина на ѕидот на цевката: 0,85 mm - 2 mm (во зависност од големини)

Зајакнувачки слој: Еднослоен високо затегнувачки нерѓосувачки челик 304/316 плетенка со жица

Температурен опсег: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), повисока температура, помал притисок

Својства:

Низок коефициент на проширување

Отпорност на високи температури и висок притисок

Компатибилен со речиси целото гориво

Сите цевки за склопување се строго тестирани под притисок

Нелеплива, мазна површина, низок коефициент на триење

Отпорност на атмосферски влијанија и стареење

Апликации:

Систем за сопирање,Систем за гориво,Хидрауличен систем (спојка, пренос, серво волан, итн.),Сите апликации за воздух и гас,Линии за инструменти, инструменти и сензори

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Тефлонско црево со мазна дупка со полиестер / најлонска плетенка (серија ZXGM111-PL)

Ставка бр. Внатрешен дијаметар Надворешен дијаметар Ѕид од цевки
Дебелина
Работен притисок Притисок на пукање Минимален радиус на свиткување Спецификација Спецификација на јака.
(инчи) (мм) (инчи) (мм) (инчи) (мм) (psi) (бар) (psi) (бар) (инчи) (мм)
ZXGM111-03 1/8" 3.5 0,264 6.7 0,039 1 3625 250 14500 1000 0,62992126 16 -2 ZXTF0-02
ZXGM111-04 3/16" 4.8 0,307 7.8 0,033 0,85 2972,5 205 11890 година 820 0,787401575 20 -3 ZXTF0-03
ZXGM111-05 1/4" 6.4 0,370 9.4 0,033 0,85 2718,75 187,5 10875 750 1.063 27 -4 ZXTF0-04
ZXGM111-06 5/16" 8 0,445 11.3 0,033 0,85 2356,25 162,5 9425 650 1.063 27 -5 ZXTF0-05
ZXGM111-07 3/8" 10 0,524 13.3 0,033 0,85 1885 година 130 7540 520 1.299 33 -6 ZXTF0-06
ZXGM111-08 13/32" 10.3 0,531 13.5 0,033 0,85 1812.5 125 7250 500 1.811 46 -7 ZXTF0-06
ZXGM111-10 1/2" 12.7 0,638 16.2 0,039 1 1631,25 112,5 6525 450 2.598 66 -8 ZXTF0-08
ZXGM111-12 5/8" 16 0,764 19.4 0,039 1 1160 80 4640 320 5.906 150 -10 ZXTF0-10
ZXGM111-14 3/4" 19 0,906 23 0,047 1.2 1015 година 70 4060 280 8.898 226 -12 ZXTF0-12
ZXGM111-16 7/8" 22.2 1.031 26.2 0,047 1.2 870 60 3480 240 9.646 245 -14 ZXTF0-14
ZXGM111-18 1" 25 1.173 29.8 0,059 1.5 725 50 2900 200 11.811 300 -16 ZXTF0-16
ZXGM111-20 1-1/8" 28 1.299 33 0,059 1.5 652,5 45 2610 180 23.622 600 -18 ZXTF0-18
ZXGM111-22 1-1/4" 32 1.496 38 0,079 2 561.875 38,75 2247,5 155 27.559 700 -20 ZXTF0-20
ZXGM111-26 1-1/2" 38 1.732 44 0,079 2 507,5 35 2030 година 140 31.496 800 -24 ZXTF0-24
ZXGM111-32 2" 50 2.205 56 0,079 2 435 30 1740 година 120 27.559 700 -20 ZXTF0-32

*Прилагодените проекти може да се дискутираат со нас за детално.

*Контактирајте не за подетални спецификации за црева од други серии.

https://www.besteflon.com/an-series-automotive-ptfe-hose/

Тефлонско мазно црево со плетенка од арамидни влакна

Внатрешна цевка: 100% девствен тефлонски

Дебелина на ѕидот на цевката: 0,85 mm - 2 mm (во зависност од големини)

Зајакнувачки слој 1: жица со арамидни влакна отпорни на високи температури и корозија, плетенка

Зајакнувачки слој 2: Еднослоен високо затегнувачки нерѓосувачки челик 304/316 плетенка со жица

Температурен опсег: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), повисока температура, помал притисок

Својства:

Низок коефициент на проширување

Отпорност на високи температури и висок притисок

Компатибилен со речиси целото гориво

Сите цевки за склопување се строго тестирани под притисок

Нелеплива, мазна површина, низок коефициент на триење

Отпорност на атмосферски влијанија и стареење

Апликации:

Систем за сопирање,Систем за гориво,Хидрауличен систем (спојка, пренос, серво волан, итн.),Сите апликации за воздух и гас,Линии за инструменти, инструменти и сензори

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Зарем не го наоѓате тоа што го барате?

Само кажете ни ги вашите детални барања.Најдобрата понуда ќе биде обезбедена.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Вашиот добавувач на тефлонски црева за автомобилска серија AN

SGS и ISO ревидирани тефлонски црева

БЕСТЕФЛОН, професионалецПроизводител на тефлонски црева, е одобрен од SGS и добијте сертификат за систем за квалитет ISO, сертификација за системот за управување со животната средина ISO.

Сертификат за тест за производство

Ќе издадеме сертификат за тестирање за секоја нарачка пред пратката.Погрижете се тефлонското црево да ги исполнува стандардите за хемиски состав и да ги постигне стандардите за механички перформанси.

0% Жалба за квалитет

BESTEFLON има напредна внатрешна лабораторија за тестирање квалитет, тим за инспекција на КК, 100% проверено тефлонско црево пред пратката, го гарантира квалитетот на производот и ги елиминира вашите грижи.

Брза испорака

BESTEFLON одржува стабилно време на испорака 25 дена или помалку.Имаме комплети опрема за производство и систем за тестирање кои го обезбедуваат вашиот датум на испорака.Дури и во шпицот на сезоната, можеме да го фатиме времето за испорака.Нема да има одложување.

Дали имате посебен услов?

Генерално, имаме заедничкиПроизводи од тефлонски цреваи суровини на залиха.За ваше посебно барање, ви ја нудиме нашата услуга за прилагодување.Ние прифаќаме OEM/ODM.Можеме да го испечатиме вашето лого или име на бренд на телото на цревото.За точна понуда, треба да ни ги кажете следните информации:

Спецификација

Ве молиме кажете ни барања за должина;и ако треба да додадете дополнителна функција како што се дебелина на ѕидот на цевката, работен притисок или дијаметар итн.

 

Квантитет

Нема ограничување за MOQ.Но, за количините Max, тоа ќе ви помогне да добиете поевтина цена.Повеќе нарачани количини, толку пониска цена може да добиете.

 

Апликација

Кажете ни ја вашата апликација или детални информации за вашите проекти.Можеме да ви го понудиме најдобриот избор, во меѓувреме, нашите инженери можат да ви дадат повеќе предлози според вашиот буџет.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја