Тефлонски мазно црево

Тефлонско мазно црево се состои од права облога од тефлонски цевки и надворешна плетенка од нерѓосувачки челик, големина: 1/8'' до 1 1/8''.

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Тефлонски згрчено црево

Тефлонското згрчено црево е тврдокорно повеќенаменско црево кое е погодно за различни апликации. Дава добра флексибилност, свиткување и отпорност на вакуум.

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Тефлонски згрчена цевка

Тефлонски згрчена цевка нуди одлични хемиски и електрични својства. кои се движат од 1/8" внатрешен дијаметар до 4" внатрешен дијаметар.

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Тефлонска цевка

Тефлонската цевка има многу добра хемиска отпорност, материјалот припаѓа на термопластиката ...

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Тефлонско црево за сопирање

Тефлонското црево за сопирање е неговата неверојатна флексибилност. Нудиме -2, -3 и -4 големини за сопирачки, линии за мерачи или линии за спојката.

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Тефлонски црева собранието

Склопот на тефлонски црева е достапен и со прелистувачки и со интегрални огнени ракави. Можеме да ги снабдуваме и произведуваме сите видови собрание на тефлонски црева и склопување на тефлонски црева од не'рѓосувачки челик SS ...

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

НАШИТЕ ПРОИЗВОДИ

Тефлонски цевки и тефлонски црева со плетенка од нерѓосувачки челик

Наоѓање на стабилна и растечкаПроизводител на тефлонски цреваза вашата компанија е лесно и сигурно кога купувате од Besteflon.Како еден од врвните производители на тефлонски цевки и црева во Кина, обезбедуваме широк спектар на производи, кој вклучуваТефлонски мазна цевка, Тефлонски брановидна цевка, Тефлонско мазно црево со среден притисок, висок притисок, ултра висок притисок, флексибилно тефлонско брановидно црево, флексибилно тефлонски извиткано црево со мазни отвори,автомобилско тефлонско црево, Тефлонски црева со обложена надворешна обвивка од PVC/PU/PE/PA, силикон, гума и плетенка надворешна обвивка од полиестер, најлон, стаклени влакна, арамидни влакна, полипропиленски влакна.

тефлонски обложено црево за гориво

тефлонски обложено црево за гориво

Тефлонските линии за гориво со плетенка од нерѓосувачки челик се идеални за улични и тркачки апликации каде што се потребни линии за гориво компатибилни со бензин или метанол E85.Надворешната плетенка од нерѓосувачки челик обезбедува отпорност на удар и абење и ја штити тефлонската облога.

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ
тефлонско црево за гориво

тефлонско црево за гориво

Тоа се тефлонски црева за дупчење со капак од нерѓосувачки челик 304 и може да се користат и како засилување.Тие можат да се користат во различни апликации со течност, хидраулични, компресори за воздух или гас каде што температурата, чистотата или отпорноста на корозија се примарни фактори, како што се кратки линии за пареа со низок притисок (не се погодни за циклуси на пареа / ладна вода), пијалоци од квалитетна храна линии за испорака, хемиски цевки или емисии на компресори од камиони/автобуси.

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ
флексибилни линии за сопирање од нерѓосувачки челик

флексибилни линии за сопирање од нерѓосувачки челик

Нашата цевка за сопирачки тефлонски, внатрешната цевка е 100% тефлонско црево за истиснување со нерѓосувачки челик плетен најнадворешен слој плус ПВЦ обвиткан за заштита од абење, достапно во 12 различни бои.Исто така, има 5 различни бои за да одговараат на сечии преференции или шема на бои.Линиските бои вклучуваат: транспарентна, бела, димна, црна, платина, розова, портокалова, црвена, сина, златна, жолта и зелена.Адаптери се достапни на барање или ние обезбедуваме цевки за ваша сопствена обработка на адаптери.

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ
сопствени плетени линии на сопирачките

сопствени плетени линии на сопирачките

Мазниот внатрешен тефлонски слој има отпорност на повеќето видови течност за сопирачките и куплунгот, со минимално волуметриско проширување (отекување на цревото) за моќно сопирање.Слојот од нерѓосувачки челик е главниот фактор за поднесување на притисокот.

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ
  • тефлонски флексибилни црева производители-
  • Работилница за производство на тефлонски црева
  • тефлонско црево Магацин
  • Zhongxin Besteflon Industrial
  • Zhongxin Besteflon Industrial-

Водечки производител на тефлонски цевки и тефлонски црева во Кина

Како врвТефлонска цевкаиТефлонски производител на црева, имаме 17 годишно искуство во производство, истражување и развојТефлонски производи, главните производи вклучуваатТефлонски мазна цевка, Тефлонски брановидна цевка, Тефлонски мазно црево, Тефлонски брановидни црева, разни фитинзи, конектори, други тефлонски производи, различни видови насклопови на црева, итн. Ние исто така прифаќаме OEM услуга.

Постојано се подобруваме, истражуваме и ја прошируваме нашата производна линија за да обезбедиме попрофесионални и поефективни услуги за поширок опсег на клиенти.Од изборот на суровини до изборот на додатоци, се фокусираме на квалитетот.Без разлика дали сте продавач на големо или дистрибутер, нашето најдобро тефлонско црево иФабрика за тефлонски цевкиќе ви помогне да го развиете вашиот бизнис брзо со квалитетни производи и совршена услуга.

Ако сакате да започнетеприспособување на тефлонско цревоза вашата специјална апликација, ве молиме слободно контактирајте со нас!Обезбедувањето одлична услуга за клиентите е вечна потрага на Бестфлон како најдобар снабдувач на тефлонски цевки и црева!

Наша предност

Над 17 години стручност

Со повеќе од 15 години експертиза во производството на тефлонски цевки и плетени црева, Besteflon има способност да надмине некои производствени предизвици, способност самостојно да развива нови производи и да дизајнира соодветни производи за вашите посебни услови на употреба.

живописно тефлонско црево

Наша предност

Строг систем за контрола на квалитетот

Материјалите ги обезбедуваат квалификувани и стабилни брендови, како што се Daikin, и најдобра домашна тефлонска смола.100% КК на суровини.Сите тефлонски цевки ќе го поминат тестот за затегнатост на воздухот за да се осигура дека нема истекување.И тестот за притисок на вода/воздушен притисок се зема за да се обезбеди нивото на притисок, секој производ мора да помине строга проверка пред да се подготви за испорака.

Строг систем за контрола на квалитетот

Наша предност

Фабрички капацитет и конкурентна цена

Ние сме фабрички директен извор, обезбедувајќи производи со висок квалитет по конкурентни цени, со постојано зголемување на продуктивниот капацитет за да ги обезбедиме вашите постојано растечки барања.Во моментов имаме доволно екструдери, машини за плетење, германски машини за хоризонтална плетенка, машина за стегање и разни тест клупи итн.

Фабрички капацитет и конкурентна цена

Наша предност

Навремена и ефикасна услуга за продажба

Ние чуваме стандардни тефлонски цевки и црева со плетенки, со што ќе го добиете она што ви треба кога итно ви требаат.Кога ќе се појават какви било проблеми за време или по продажбата, ќе добиете брзи и одговорни повратни информации од нас.

Навремена и ефикасна услуга за продажба
  • Наш партнер
  • Нашиот партнер 1
  • Нашиот партнер 2
  • Нашиот партнер 3

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја