Gyp fleksibël ptfe fleksibël të thurur çelik | BESTEFLON

Përshkrim i shkurtër:

Gete frenash PTFE
Struktura: tub i brendshëm PTFE + gërsheta prej çeliku inox + veshja PVC
Struktura:
Zorrë e brendshme: gete fleksibël PTFE;
Forca e fshikëzës: bishtalec tela çeliku inox; pjesa e jashtme: mbulesë mbrojtëse e pastër ose me ngjyra PVC / PU.
Aplikacion:
Mund të përdoret në sistemin hidraulik të presionit të transmetimit të frenave të të gjitha automobilave. Speciale për motorët,
Gara, gara dhe UTV. ATV, etj
karakteristikë:
Fjalët kyçe koeficienti i ulët i zgjerimit; rezistenca ndaj plakjes; rezistenca ndaj korrozionit;
Rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe të ulët.
Temperatura: - 65 ℃ ~ 260


Detaje të Produktit

FAQ

Paketimi

Etiketat e produkteve

Çorape fleksibile frenash ptfe me gërsheta inox 

Këto vija të lëngshme të thurura me cilësi të lartë çelik inox kanë nyje të drejta në të dy skajet. Ato janë të përshtatshme për sistemet e frenimit dhe tufës, si dhe për matësit e presionit ose acidin azotik.
Zorra e brendshme PTFE me mbulesë mbrojtëse të thurur nga çelik e bën këtë linjë të fortë dhe fleksibël. Veshja PVC mbron shtresën e telit të çelikut, duke e bërë tubin më rezistent ndaj konsumit. Pajisjet e çelikut të galvanizuar sigurojnë aftësi të tensionit të lartë. Zgjidhni AN 3 ose AN4 sipas nevojave tuaja.

detajet e produktit

Emri i markës: BESTEFLON
Shkallë temperature:  - 65 ~ + 260
Presioni i punës: 225bar ~ 44bar
Presioni i shpërthimit:  900bar ~ 176bar
Materiali: PTFE
Shtresa e brendshme: gete ptfe
Shtresa përforcuese: gërsheta tela çeliku inox
Shtresa e jashtme: PVC, PU (e zezë, e kuqe, blu, e verdhë, vjollcë, transparente, gri, portokalli, etj.)
Madhësia e zorrës An3, an4, an6, an8, an10, an12, an16, an20
Diametri i brendshëm 3.56 mm, 4,83 mm, 8,13 mm, 10,7 mm, 13 mm, 16,3 mm, 22,2 mm, 28,6 mm
Diametri i jashtëm 6.35 mm, 8 mm, 10,9 mm, 13,7 mm, 16 mm, 19,3 mm, 26,2 mm, 32,8 mm
Gjatësia çdo gjatësi

Karakteristikat e zorrës së frenave të thurur me çelik inox PTFE:

the features of ptfe brake hose

Aplikacion:

the application of ptfe brake hose

NJOSE SHTYP FTIKE SERIES PTFE

Jo Specifikim
Diametri i jashtëm Diametri i brendshëm Presioni i punës Presioni i shpërthimit Rrezja minimale e përkuljes
(inç) (mm0.2) (inç) (mm0,1) (psi) (shirit) (psi) (shirit) (inç) (mm)
1 -3 1/4 6.35 9/64 3.56 3260 225 13040 900 3/76 1
2  -4  5/16  8  3/16  4.83  2750  190  11000  760  1/30 0,85
3 -6 27/64  10.92 21/64  8.13  2540  175 10160  700  1/30  0,85
4  -8 35/64  13.72  27/64  10.67 2030 140  8120  560  1/30  0,85
5  -10  5/8  16  33/64  12.95 1740   120  6960  480  3/76 1
6 -12  49/64  19.3  41/64  16.26  1270  88 5080  352  3/76 1
7 -16  1-1 / 32 26.16  7/8  22.22 870  60 3480 240  1/21 1.2
8  -20  1-9 / 32  32.77  1-1 / 8  28.57  630 44  2520 176  3/38  2

* Takoni standardin SAE 100R14.

* Produktet specifike të klientit mund të diskutohen me ne për hollësi.

Video

njerëzit gjithashtu pyesin:

Na jepni një e-mail

sales02@zx-ptfe.com


https://www.besteflon.com/stainless-braided-flexible-ptfe-brake-hose-besteflon-product/

https://www.besteflon.com/ptfe-hose-and-motorcycle-brake-fittings-besteflon-product/

https://www.besteflon.com/stainless-braided-flexible-ptfe-brake-hose-besteflon-product/

https://www.besteflon.com/ptfe-hose-and-motorcycle-brake-fittings-besteflon-product/


 • E mëparshme:
 • Tjetra:

 •      Pyetja 1:Sa ditë duhet për të marrë mostrën? Për datën e dorëzimit të prodhimit në masë?

   Koha e dorëzimit të mostrave është rreth 5 ditë, dhe koha e dorëzimit të prodhimit në masë përcaktohet nga porosia juaj, zakonisht rreth 15 ditë.

   Pyetja 2: Cilat janë materialet kryesore?

   PTFE / FEP / PU / tel çeliku inox / pambuk / bakër, çelik inox, bashkim çeliku karboni

   Pyetja 3: Cila është metoda e diametrit të brendshëm dhe lidhjes?

   Mund të prodhohet ose personalizohet në përputhje me kërkesat tuaja.

   Pyetja 4:A mund të siguroni shërbim OEM?

   Ne mund të sigurojmë shërbim OEM. Kjo do të varet nga kërkesat tuaja; logo juaj do të personalizohet në përputhje me produktet tona

  packagingpackaging

  Ne ofrojmë paketimin e zakonshëm si më poshtë

  1 bag qese najloni ose çantë poli

  2 box kuti kartoni

  3, paletë plastike ose paletë kompensatë

  Paketimi i personalizuar akuzohet

  1 re mbështjell druri

  2 case Këllëf prej druri

  3 packaging Paketime të tjera të personalizuara gjithashtu të disponueshme

 • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni