Zorrë PTFE e serisë AN

Prodhuesi, Fabrika, Furnizuesi i zorrëve PTFE për automobila të serisë AN në Kinë

Besteflon Industrial Co., Ltd, u themelua në vitin 2005, është një nga prodhuesit, fabrikat dhe furnizuesit kryesorë të zorrëve PTFE të automobilave të serisë AN në Kinë, duke pranuar porosi OEM, ODM, SKD.Ne kemi përvojë të pasur në prodhimin dhe zhvillimin e kërkimit për lloje të ndryshme të zorrëve të automobilave të serive PTFE AN.Ne fokusohemi në teknologjinë e përparuar, hapin e rreptë të prodhimit dhe një sistem të përsosur QC.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
Zorrë PTFE e serisë AN

Certifikatat: ISO9001:2015 │ RoHS Directive (EU) 2015/863 │ US FDA 21 CFR 177.1550 │ EU GHS SDS

Zorrë PTFE e serisë AN

NJË serizorrë PTFE automobilistikeështë bërë nga tub i brendshëm PTFE me cilësi të lartë dhe gërshet me tela çeliku inox SUS304 për të rritur presionin e punës të tubit si zorrë karburanti për qëllime automobilistike.

Tubi i brendshëm PTFE mund të shtohet gjithashtu në një shtresë të zezë përçuese e cila është e përshtatshme për transmetimin e një lëngu rezistent me shpejtësi të lartë rrjedhjeje.Sipërfaqja e shtresës së telit mund të mbulohet edhe me materiale të ndryshme, si p.shPVC, PU, PA, PE, Poliestër, najloni, Fibra aramidike.Duke mbuluar këto materiale, ne mund të krijojmë lloje të zorrëve që përshtaten plotësisht me kërkesat tuaja të aplikimit.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Zgjidhni zorrën tuaj PTFE të automobilave të serisë AN

Zorrë PTFEështë inerte ndaj pothuajse të gjitha kimikateve dhe është shumë rezistent kimikisht dhe plotësisht i pajtueshëm me një shumëllojshmëri karburantesh, duke përfshirë: benzinën, motorët me naftë, karburantet alkoolike, nitrometanin, bionaftën, karburantet hidrokarbure, lubrifikantë sintetikë, përforcues oktani dhe aditivë të tjerë të karburantit.Ai gjithashtu ka koeficientin më të ulët të njohur të fërkimit, duke formuar sipërfaqe të lëmuara dhe jo ngjitëse për të mbrojtur transmetimin tuaj mesatar me rënien më të ulët të presionit gjatë gjithë jetës së zorrës.

Zorrë PTFEsiguron zgjerim të ulët të vëllimit në presionin maksimal të punës dhe është projektuar përshtypje e lartëdhe aplikime me ngarkesë të rëndë me impuls të lartë.Ruan fleksibilitet të shkëlqyer për shkak të kontrollit të shkëlqyer të tensionit.Linjat e karburantit të transmisionit, sistemet hidraulike të pezullimit me performancë të lartë dhe zorrët e furnizimit me vaj turbocharger që përdoren për të gjitha automjetet, dhe zorrët e frenave që janë instaluar në dhjetëra miliona makina, automjete të gjithë terrenit, makina garash, kamionë dhe motoçikleta.

Një përfitim tjetër i veshjes PTFE në zorrë është mungesa e avullit dhe ndotja e lëngjeve, duke parandaluar depërtimin e aditivëve të karburantit (siç është etanoli), që do të thotë se ju mund të përdorni linjat e karburantit në makinën e garës pa ndonjë erë karburanti, gjë që është e rëndësishme. për çdo hapësirë ​​të mbyllur.Më parë përdorej tubi më i zakonshëm i vajit të gomës, por aditivët e karburantit si etanoli mund të prishin gomën me kalimin e kohës.Kjo i bën tubat PTFE një zorrë ideale si një alternativë ndaj gomës standarde

https://www.besteflon.com/ptfe-hose-manufacturer/

Zorrë e lëmuar PTFE

Tub i brendshëm: 100% PTFE i virgjër

Trashësia e murit të tubit: 0,85 mm - 2 mm (në varësi të madhësive)

Shtresa e përforcimit: çelik inox me një shtresë të vetme me elasticitet të lartë 304/316 me gërsheta

Gama e temperaturës: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), temperaturë më e lartë, presion më i ulët

Vetitë:

Koeficient i ulët i zgjerimit

Rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe presionit të lartë

E përputhshme me pothuajse të gjithë karburantin

Të gjithë tubat e montimit janë testuar rreptësisht me presion

Sipërfaqe jo ngjitëse, e lëmuar, koeficienti i ulët i fërkimit

Rezistencë ndaj motit dhe performancës së plakjes

Aplikimet:

Linjat e frenave,Linjat e tufës,Linjat e matësve të presionit të vajit,Linjat e ftohjes së transmetimit,Linjat e drejtimit të energjisë,Linja e karburantit,Linjat e vajit të turbochargerit,Të gjitha aplikimet e ajrit dhe gazit

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

PTFE Specifikimet e Serisë së zorrëve të lëmuara

Artikulli Nr. Diametri i brendshëm Diametri i jashtëm Muri i tubit
Trashësia
Presioni i punës Presioni i shpërthimit Rrezja minimale e përkuljes Specifikim Spec jakë.
(inç) (mm) (inç) (mm) (inç) (mm) (psi) (bar) (psi) (bar) (inç) (mm)
ZXGM111-03 1/8" 3.5 0,264 6.7 0,039 1 3625 250 14500 1000 0,62992126 16 -2 ZXTF0-02
ZXGM111-04 3/16" 4.8 0,307 7.8 0,033 0,85 2972.5 205 11890 820 0,787401575 20 -3 ZXTF0-03
ZXGM111-05 1/4" 6.4 0,370 9.4 0,033 0,85 2718,75 187.5 10875 750 1.063 27 -4 ZXTF0-04
ZXGM111-06 5/16" 8 0,445 11.3 0,033 0,85 2356,25 162.5 9425 650 1.063 27 -5 ZXTF0-05
ZXGM111-07 3/8" 10 0,524 13.3 0,033 0,85 1885 130 7540 520 1.299 33 -6 ZXTF0-06
ZXGM111-08 13/32" 10.3 0,531 13.5 0,033 0,85 1812.5 125 7250 500 1.811 46 -7 ZXTF0-06
ZXGM111-10 1/2" 12.7 0,638 16.2 0,039 1 1631.25 112.5 6525 450 2.598 66 -8 ZXTF0-08
ZXGM111-12 5/8" 16 0,764 19.4 0,039 1 1160 80 4640 320 5.906 150 -10 ZXTF0-10
ZXGM111-14 3/4" 19 0,906 23 0,047 1.2 1015 70 4060 280 8.898 226 -12 ZXTF0-12
ZXGM111-16 7/8" 22.2 1.031 26.2 0,047 1.2 870 60 3480 240 9.646 245 -14 ZXTF0-14
ZXGM111-18 1" 25 1.173 29.8 0,059 1.5 725 50 2900 200 11.811 300 -16 ZXTF0-16
ZXGM111-20 1-1/8" 28 1.299 33 0,059 1.5 652.5 45 2610 180 23.622 600 -18 ZXTF0-18
ZXGM111-22 1-1/4" 32 1.496 38 0,079 2 561.875 38,75 2247.5 155 27.559 700 -20 ZXTF0-20
ZXGM111-26 1-1/2" 38 1.732 44 0,079 2 507.5 35 2030 140 31.496 800 -24 ZXTF0-24
ZXGM111-32 2" 50 2.205 56 0,079 2 435 30 1740 120 27.559 700 -20 ZXTF0-32

*Projektet specifike me porosi mund të diskutohen me ne për detaje.

*Na kontaktoni për specifika më të detajuara të zorrëve të serive të tjera.

https://www.besteflon.com/an-series-automotive-ptfe-hose/

Zorrë e lëmuar nga PTFE antistatike

Tubi i brendshëm: PTFE i mbushur me karbon të zi

Trashësia e murit të tubit: 0,85 mm - 1,5 mm (në varësi të madhësive)

Shtresa e përforcimit: çelik inox me një shtresë të vetme me elasticitet të lartë 304/316 me gërsheta

Gama e temperaturës: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), temperaturë më e lartë, presion më i ulët

Vetitë:

Koeficient i ulët i zgjerimit

Rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe presionit të lartë

E përputhshme me pothuajse të gjithë karburantin

Të gjithë tubat e montimit janë testuar rreptësisht me presion

Sipërfaqe jo ngjitëse, e lëmuar, koeficienti i ulët i fërkimit

Rezistencë ndaj motit dhe performancës së plakjes

Aplikimet:

Sistemi i frenave,Sistemi i karburantit,Sistemi hidraulik (tufë, transmision, drejtues, etj.),Të gjitha aplikimet e ajrit dhe gazit,Linjat e instrumenteve, instrumenteve dhe sensorëve

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Spec. Seria e zorrëve antistatike PTFE me hapje të lëmuar

Artikulli Nr. Diametri i brendshëm Diametri i jashtëm Muri i tubit
Trashësia
Presioni i punës Presioni i shpërthimit Rrezja minimale e përkuljes Specifikim Spec jakë.
(inç) (mm) (inç) (mm) (inç) (mm) (psi) (bar) (psi) (bar) (inç) (mm)
ZXGM111B-03 1/8" 3.5 0,264 6.7 0,039 1 3625 250 14500 1000 0.62996126 16 -2 ZXTF0-02
ZXGM111B-04 3/16" 4.8 0,307 7.8 0,033 0,85 2972.5 205 11890 820 0,787401575 20 -3 ZXTF0-03
ZXGM111B-05 1/4" 6.4 0,370 9.4 0,033 0,85 2718,75 187.5 10875 750 1.063 27 -4 ZXTF0-04
ZXGM111B-06 5/16" 8 0,445 11.3 0,033 0,85 2356,25 162.5 9425 650 1.063 27 -5 ZXTF0-05
ZXGM111B-07 3/8" 10 0,524 13.3 0,033 0,85 1885 130 7540 520 1.299 33 -6 ZXTF0-06
ZXGM111B-08 13/32" 10.3 0,531 13.5 0,033 0,85 1812.5 125 7250 500 1.811 46 -7 ZXTF0-06
ZXGM111B-10 1/2" 12.7 0,638 16.2 0,039 1 1631.25 112.5 6525 450 2.598 66 -8 ZXTF0-08
ZXGM111B-12 5/8" 16 0,764 19.4 0,039 1 1160 80 4640 320 5.906 150 -10 ZXTF0-10
ZXGM111B-14 3/4" 19 0,906 23 0,047 1.2 1015 70 4060 280 8.898 226 -12 ZXTF0-12
ZXGM111B-16 7/8" 22.2 1.031 26.2 0,047 1.2 870 60 3480 240 9.646 245 -14 ZXTF0-14
ZXGM111B-18 1" 25 1.173 29.8 0,059 1.5 725 50 2900 200 11.811 300 -16 ZXTF0-16
ZXGM111B-20 1-1/8" 28 1.299 33 0,059 1.5 652.5 45 2610 180 23.622 600 -18 ZXTF0-18
ZXGM111B-22 1-1/4" 32 1.496 38 0,079 2 561.875 38,75 2247.5 155 27.559 700 -20 ZXTF0-20
ZXGM111B-26 1-1/2" 38 1.732 44 0,079 2 507.5 35 2030 140 31.496 800 -24 ZXTF0-24
ZXGM111B-32 2" 50 2.205 56 0,079 2 435 30 1740 120 27.559 700 -20 ZXTF0-32

*Projektet specifike me porosi mund të diskutohen me ne për detaje.

*Na kontaktoni për specifika më të detajuara të zorrëve të serive të tjera.

https://www.besteflon.com/an-series-automotive-ptfe-hose/

Zorrë Ptfe me hapje të lëmuar me shtresë PU / PVC

Tub i brendshëm: 100% PTFE i virgjër

Trashësia e murit të tubit: 0,85 mm - 2 mm (në varësi të madhësive)

Shtresa e përforcimit: çelik inox me një shtresë të vetme me elasticitet të lartë 304/316 me gërsheta

Shtresa e jashtme: Veshje PU/PVC

Gama e temperaturës: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), temperaturë më e lartë, presion më i ulët

Vetitë:

Koeficient i ulët i zgjerimit

Rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe presionit të lartë

E përputhshme me pothuajse të gjithë karburantin

Të gjithë tubat e montimit janë testuar rreptësisht me presion

Sipërfaqe jo ngjitëse, e lëmuar, koeficienti i ulët i fërkimit

Rezistencë ndaj motit dhe performancës së plakjes

Aplikimet:

Sistemi i frenave,Sistemi i karburantit,Sistemi hidraulik (tufë, transmision, drejtues, etj.),Të gjitha aplikimet e ajrit dhe gazit,Linjat e instrumenteve, instrumenteve dhe sensorëve

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Zorrë PTFE me hapje të lëmuar me veshje PU/PVC (Seria ZXGM111-PU)

Artikulli Nr. Diametri i brendshëm Diametri i jashtëm Muri i tubit
Trashësia
Presioni i punës Presioni i shpërthimit Rrezja minimale e përkuljes Specifikim Spec jakë.
(inç) (mm) (inç) (mm) (inç) (mm) (psi) (bar) (psi) (bar) (inç) (mm)
ZXGM111-03 1/8" 3.5 0,264 6.7 0,039 1 3625 250 14500 1000 0.63 16 -2 ZXTF0-02
ZXGM111-04 3/16" 4.8 0,307 7.8 0,033 0,85 2972.5 205 11890 820 0.78 20 -3 ZXTF0-03
ZXGM111-05 1/4" 6.4 0,370 9.4 0,033 0,85 2718,75 187.5 10875 750 1.063 27 -4 ZXTF0-04
ZXGM111-06 5/16" 8 0,445 11.3 0,033 0,85 2356,25 162.5 9425 650 1.063 27 -5 ZXTF0-05
ZXGM111-07 3/8" 10 0,524 13.3 0,033 0,85 1885 130 7540 520 1.299 33 -6 ZXTF0-06
ZXGM111-08 13/32" 10.3 0,531 13.5 0,033 0,85 1812.5 125 7250 500 1.811 46 -7 ZXTF0-06
ZXGM111-10 1/2" 12.7 0,638 16.2 0,039 1 1631.25 112.5 6525 450 2.598 66 -8 ZXTF0-08
ZXGM111-12 5/8" 16 0,764 19.4 0,039 1 1160 80 4640 320 5.906 150 -10 ZXTF0-10
ZXGM111-14 3/4" 19 0,906 23 0,047 1.2 1015 70 4060 280 8.898 226 -12 ZXTF0-12
ZXGM111-16 7/8" 22.2 1.031 26.2 0,047 1.2 870 60 3480 240 9.646 245 -14 ZXTF0-14
ZXGM111-18 1" 25 1.173 29.8 0,059 1.5 725 50 2900 200 11.811 300 -16 ZXTF0-16
ZXGM111-20 1-1/8" 28 1.299 33 0,059 1.5 652.5 45 2610 180 23.622 600 -18 ZXTF0-18
ZXGM111-22 1-1/4" 32 1.496 38 0,079 2 561.875 38,75 2247.5 155 27.559 700 -20 ZXTF0-20
ZXGM111-26 1-1/2" 38 1.732 44 0,079 2 507.5 35 2030 140 31.496 800 -24 ZXTF0-24
ZXGM111-32 2" 50 2.205 56 0,079 2 435 30 1740 120 27.559 700 -20 ZXTF0-32

*Projektet specifike me porosi mund të diskutohen me ne për detaje.

*Na kontaktoni për specifika më të detajuara të zorrëve të serive të tjera.

https://www.besteflon.com/an-series-automotive-ptfe-hose/

Zorrë PTFE me hapje të lëmuar me gërshetë poliesteri / najloni

Tub i brendshëm: 100% PTFE i virgjër

Trashësia e murit të tubit: 0,85 mm - 2 mm (në varësi të madhësive)

Shtresa e përforcimit: çelik inox me një shtresë të vetme me elasticitet të lartë 304/316 me gërsheta

Gama e temperaturës: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), temperaturë më e lartë, presion më i ulët

Vetitë:

Koeficient i ulët i zgjerimit

Rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe presionit të lartë

E përputhshme me pothuajse të gjithë karburantin

Të gjithë tubat e montimit janë testuar rreptësisht me presion

Sipërfaqe jo ngjitëse, e lëmuar, koeficienti i ulët i fërkimit

Rezistencë ndaj motit dhe performancës së plakjes

Aplikimet:

Sistemi i frenave,Sistemi i karburantit,Sistemi hidraulik (tufë, transmision, drejtues, etj.),Të gjitha aplikimet e ajrit dhe gazit,Linjat e instrumenteve, instrumenteve dhe sensorëve

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Zorrë PTFE me hapje të lëmuar me gërshetë poliesteri / najloni (Seria ZXGM111-PL)

Artikulli Nr. Diametri i brendshëm Diametri i jashtëm Muri i tubit
Trashësia
Presioni i punës Presioni i shpërthimit Rrezja minimale e përkuljes Specifikim Spec jakë.
(inç) (mm) (inç) (mm) (inç) (mm) (psi) (bar) (psi) (bar) (inç) (mm)
ZXGM111-03 1/8" 3.5 0,264 6.7 0,039 1 3625 250 14500 1000 0,62992126 16 -2 ZXTF0-02
ZXGM111-04 3/16" 4.8 0,307 7.8 0,033 0,85 2972.5 205 11890 820 0,787401575 20 -3 ZXTF0-03
ZXGM111-05 1/4" 6.4 0,370 9.4 0,033 0,85 2718,75 187.5 10875 750 1.063 27 -4 ZXTF0-04
ZXGM111-06 5/16" 8 0,445 11.3 0,033 0,85 2356,25 162.5 9425 650 1.063 27 -5 ZXTF0-05
ZXGM111-07 3/8" 10 0,524 13.3 0,033 0,85 1885 130 7540 520 1.299 33 -6 ZXTF0-06
ZXGM111-08 13/32" 10.3 0,531 13.5 0,033 0,85 1812.5 125 7250 500 1.811 46 -7 ZXTF0-06
ZXGM111-10 1/2" 12.7 0,638 16.2 0,039 1 1631.25 112.5 6525 450 2.598 66 -8 ZXTF0-08
ZXGM111-12 5/8" 16 0,764 19.4 0,039 1 1160 80 4640 320 5.906 150 -10 ZXTF0-10
ZXGM111-14 3/4" 19 0,906 23 0,047 1.2 1015 70 4060 280 8.898 226 -12 ZXTF0-12
ZXGM111-16 7/8" 22.2 1.031 26.2 0,047 1.2 870 60 3480 240 9.646 245 -14 ZXTF0-14
ZXGM111-18 1" 25 1.173 29.8 0,059 1.5 725 50 2900 200 11.811 300 -16 ZXTF0-16
ZXGM111-20 1-1/8" 28 1.299 33 0,059 1.5 652.5 45 2610 180 23.622 600 -18 ZXTF0-18
ZXGM111-22 1-1/4" 32 1.496 38 0,079 2 561.875 38,75 2247.5 155 27.559 700 -20 ZXTF0-20
ZXGM111-26 1-1/2" 38 1.732 44 0,079 2 507.5 35 2030 140 31.496 800 -24 ZXTF0-24
ZXGM111-32 2" 50 2.205 56 0,079 2 435 30 1740 120 27.559 700 -20 ZXTF0-32

*Projektet specifike me porosi mund të diskutohen me ne për detaje.

*Na kontaktoni për specifika më të detajuara të zorrëve të serive të tjera.

https://www.besteflon.com/an-series-automotive-ptfe-hose/

Zorrë PTFE me hapje të lëmuar me gërsheta me fibër aramid

Tub i brendshëm: 100% PTFE i virgjër

Trashësia e murit të tubit: 0,85 mm - 2 mm (në varësi të madhësive)

Shtresa e përforcimit 1: Tela me fije aramidike rezistente ndaj temperaturës së lartë dhe korrozionit të gërshetuar

Shtresa e përforcimit 2: çelik inox me elasticitet të lartë 304/316 me një shtresë të vetme

Gama e temperaturës: -65℃ ~ +260℃ (-85℉ ~ + 500℉), temperaturë më e lartë, presion më i ulët

Vetitë:

Koeficient i ulët i zgjerimit

Rezistencë ndaj temperaturës dhe presionit të lartë

E përputhshme me pothuajse të gjithë karburantin

Të gjithë tubat e montimit janë testuar rreptësisht me presion

Sipërfaqe jo ngjitëse, e lëmuar, koeficienti i ulët i fërkimit

Rezistencë ndaj motit dhe performancës së plakjes

Aplikimet:

Sistemi i frenave,Sistemi i karburantit,Sistemi hidraulik (tufë, transmision, drejtues, etj.),Të gjitha aplikimet e ajrit dhe gazit,Linjat e instrumenteve, instrumenteve dhe sensorëve

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Nuk e gjeni atë që kërkoni?

Thjesht na tregoni kërkesat tuaja të hollësishme.Oferta më e mirë do të ofrohet.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Furnizuesi juaj i zorrëve PTFE të serisë AN

Zorrë PTFE e audituar SGS & ISO

BESTEFLON, një profesionistProdhuesi i zorrës PTFE, është miratuar nga SGS, dhe merr certifikimin e sistemit të cilësisë ISO, certifikimin e sistemit të menaxhimit mjedisor ISO.

Certifikata e Testit të Prodhimit

Ne do të lëshojmë një certifikatë testimi për çdo porosi përpara dërgesës.Sigurohuni që zorra PTFE të përmbushë standardet e përbërjes kimike dhe të arrijë standardet e performancës mekanike.

Ankesa 0% e cilësisë

BESTEFLON ka një laborator të përparuar të testimit të cilësisë brenda shtëpisë, ekipin e inspektimit QC, zorrën PTFE të inspektuar 100% përpara dërgesës, garanton cilësinë e produktit dhe eliminon shqetësimet tuaja.

Dorëzimi i shpejtë

BESTEFLON mban të qëndrueshme kohën e dorëzimit 25 ditë ose më pak.Ne kemi grupe pajisjesh prodhimi dhe sistem testimi që sigurojnë datën tuaj të dorëzimit.Edhe në sezonin e pikut, ne mund të kapim kohën e dorëzimit.Nuk do ketë vonesa.

Keni një kërkesë të veçantë?

Në përgjithësi, ne kemi të përbashkëtaProduktet PTFE HOSEdhe lëndët e para në magazinë.Për kërkesën tuaj të veçantë, ne ju ofrojmë shërbimin tonë të personalizimit.Ne pranojmë OEM/ODM.Ne mund të printojmë logon tuaj ose emrin e markës në trupin e zorrës.Për një citat të saktë, duhet të na tregoni informacionin e mëposhtëm:

Specifikim

Ju lutemi na tregoni kërkesat për gjatësinë;dhe nëse duhet të shtoni funksione shtesë si trashësia e murit të tubit, presioni i punës ose diametri etj.

 

sasi

Nuk ka kufi MOQ.Por për sasitë Max, do t'ju ndihmojë të merrni çmimin më të lirë.Sa më shumë të porositur, çmimi më i ulët mund të merrni.

 

Aplikacion

Na tregoni aplikacionin tuaj ose informacion të detajuar për projektet tuaja.Ne mund t'ju ofrojmë zgjedhjen më të mirë, ndërkohë që inxhinierët tanë mund t'ju japin më shumë sugjerime sipas buxhetit tuaj.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni