Lajme

 • What is PTFE hose use for | BESTEFLON

  Për çfarë është përdorimi i zorrës PTFE | BESTEFLON

  Hyrje: Tubi polytetrafluoroetilen (PTFE) është një produkt shumë i zhdërvjellët që mund të ofrojë një gamë të gjerë aplikimesh në shumë industri të ndryshme. Isshtë prodhuar duke përdorur një metodë nxjerrje paste. Tubi PTFE i prodhuar nga nxjerrja e paste është fleksibël ...
  Lexo më shumë
 • THE DIFFERENCE BETWEEN PTFE HOSES AND RUBBER HOSES | BSETEFLON

  NDRYSHIMI ND HR SHTYPEVE PTFE DHE GOMAVE GOMA | BSETEFLON

  Kur azhurnoni dhomën tuaj të motorit ose sistemin e karburantit, është e vështirë të dini saktësisht se cili lloj zorre ju nevojitet. Me kaq shumë gete në treg, mund të hasni probleme, zgjidhni materialin e duhur tubat PTFE për aplikacionin tuaj të dëshiruar. Prodhuesi i gete ptfe ...
  Lexo më shumë
 • What is the best fuel hose | BSETEFLON

  Cila është zorra më e mirë e karburantit | BSETEFLON

  Njohuria e industrisë E85 ose etanoli është provuar të jetë një lëndë djegëse ekonomike dhe efikase që mund të sigurojë vlerësimin e kërkuar të oktanit dhe potencialin e energjisë për aplikime të kërkuara. Të paktën, ai gjithashtu mund të ketë një efekt ftohës në koston e marrjes së ajrit Mbi ...
  Lexo më shumë
 • What is Stainless Steel Braided PTFE Hose | BSETEFLON

  Çfarë është çorape Stainless çeliku PTFE | BSETEFLON

  Çfarë është çeliku i pandryshkshëm Plastikë gete PTFE gete PTFE u përdorën fillimisht në sistemet hidraulike ose pneumatike ose në sektorin e hapësirës ajrore dhe shpejt u bënë të njohura. Tubat dhe tubat e bërë nga polytetrafluoroethileen performojnë mirë nën mjedis sfidues dhe ind ...
  Lexo më shumë
 • What is PTFE convoluted hose | BSETEFLON

  Çfarë është gete e ngatërruar PTFE | BSETEFLON

  Përshkrimi i produktit: Plastikë tubi i bashkuar PTFE (i quajtur ndryshe zorrë e valëzuar PTFE), emri i plotë është çorape polytetrafluoroetileni, është e përbërë nga astar tubi PTFE i ndërlikuar dhe gërsheta e jashtme çeliku inox ose e dyfishtë. Për shkak të karakteristikave të formës së tij gjeometrike, ...
  Lexo më shumë
 • Are PTFE Fittings Reusable | BESTEFLON

  Janë pajisje PTFE të ripërdorshme | BESTEFLON

  Kur përdorni zorrat tona me cilësi të lartë PTFE, duhet të përdoren pajisje të pajtueshme PTFE për të siguruar instalimin e saktë. Këto pajisje janë në dispozicion në modelet AN4, AN6, AN8, AN10, AN16, AN18, të cilat mund të mbështesin të gjitha lëngjet automobilistike PTFE i ripërdorshëm zorrë rrotulluese i ...
  Lexo më shumë
 • why do hot ends have a ptfe tube | BESTEFLON

  pse skajet e nxehta kanë një tub ptfe | BESTEFLON

  Pse printerët 3D përdorin tuba PTFE Me zhvillimin e shpejtë të kohës, printerët 3D janë një lloj i teknologjisë së shpejtë për prototip, i njohur gjithashtu si prodhim shtesë. Edhe pse shkalla e dështimit të printerëve 3D është e ulët, sapo të ndodhë një dështim, jo ​​vetëm që do të ...
  Lexo më shumë
 • how to assemble ptfe hose? | BESTEFLON

  si te montoni gete ptfe? | BESTEFLON

  Një gete ptfe dhe një udhëzim për instalimin e pajisjeve, që prodhuesi profesional i gete ptfe t'ju shpjegojë. HUBI I PRETJES Hapi 1 - Matni zorrën tuaj PTFE për të siguruar gjatësinë e duhur, sigurohuni që keni çorape të mjaftueshme për të arritur të gjithë përbërësit, dhe fol ...
  Lexo më shumë
 • how to connect ptfe hose to tube fitting | BESTEFLON

  si ta lidhni gete ptfe me montimin e tubit | BESTEFLON

  Si të instaloni zorrën e frenimit dhe karburantit PTFE Në këtë "si të", ne do t'ju tregojmë se si të vendosni disa tuba dhe pajisje PTFE. Në këtë shembull, ne do të përdorim -4 AN / JIC çorape të pandryshkshme dhe pajisje të thurura për të bërë zorrën nga rezervuari i lëngut të frenave në master ...
  Lexo më shumë
 • which is more flexible ptfe hose or polyurethane hose | BESTEFLON

  i cili është çorape më fleksibël ptfe ose gete poliuretani | BESTEFLON

  Cila është performancë më e mirë Si tubi PTFE ashtu edhe tubi PU përdoren gjerësisht në industri të ndryshme, por ambienti i përdorimit të të dyve nuk është i njëjtë. Tubi PTFE përdoret në një ambient më ekstrem pune, dhe madhësia është gjithashtu relativisht e plotë, e zbatueshme në ...
  Lexo më shumë
 • How to install ptfe hose fittings | BESTEFLON

  Si të instaloni pajisje ptefe | BESTEFLON

  Instalimi i tubit të përbashkët PTFE quhet çorape e montimit PTFE, kjo gete montimi është bërë zakonisht prej 100% tub rrëshire PTFE i pastër dhe 304 ose 316 çelik inox i thurur dhe lloje të ndryshme të përbërjes së nyjeve, gjithashtu mund të rregullohen në gjatësi të ndryshme I. .
  Lexo më shumë
 • How to Trim PTFE Tube | BESTEFLON

  Si të shkurtoni tubin PTFE | BESTEFLON

  Disa hapa të rëndësishëm të prerjes së tubit PTFE Ju lutemi lexoni të gjitha këto udhëzime përpara se të vazhdoni me prerjen dhe shpimin aktual! Hapat e parë shpjegojnë mjetet e nevojshme dhe dimensionet e sakta janë dhënë më vonë Mjetet e Hapit 1 ...
  Lexo më shumë
 • How to cut the PTFE tubing | BESTEFLON

  Si të prisni tubin PTFE | BESTEFLON

  Background background Historiku i industrisë Ndërsa industri të ndryshme mbështeten në tubat PTFE në një shkallë më të lartë, sasia e tubave PTFE gjithashtu është rritur ndjeshëm. Tubat PTFE janë artikuj të zakonshëm në fabrikat e prodhimit dhe punëtoritë mekanike, dhe kanë ekzistuar gjithmonë në ushqim, bujqësi, peshkim ...
  Lexo më shumë
 • How to Connect AN Braided PTFE Hose | BESTEFLON

  Si të lidhni një gyp të thurur PTFE | BESTEFLON

  Lidhni Zorrën e Frenimit të Pëlhurës së Përthyer PTFE & AN Një Gyp Përfundon Hapi 1 Mbështillni zorrën rreth prerjes me një rrip të fibrave të qelqit. Përdorni një prerës ose një sharrë hekuri shumë të imët për të prerë zorrën në kënde të drejta. Hiqni shiritin dhe skuqeni ...
  Lexo më shumë
 • What is PTFE tubing | BESTEFLON

  Çfarë është tubi PTFE | BESTEFLON

  Pse quhet tub ptfe? Si quhet tubi ptfe? Tubi polytetrafluoroetilen quhet ndryshe tub PTFE, i njohur zakonisht si "Mbreti Plastik", është një polimer i lartë molekular i përgatitur nga polimerizimi i tetrafluoroetilenit si monomer. Dylli i bardhë, i tejdukshëm, shkëlqyeshëm ...
  Lexo më shumë
 • What is PTFE Braided Hose | BESTEFLON

  Çfarë është PTFE gete e endur | BESTEFLON

  Zorra e endur PTFE përdoret për gete çeliku inox, kështu që jeta e shërbimit të gete është më e gjatë se gete gome ose gome e mbështjellë me çelik inox. Ka shumë përparësi mbi produktet e gomës. Përfitimet e përdorimit të gete të thurura najloni PTFE-PTFE-ndihmon p ...
  Lexo më shumë
 • What is PTFE hose material?| BESTEFLON

  Çfarë është materiali i zorrës PTFE? | BESTEFLON

  Çfarë materiali është bërë nga tubi ptfe introduction Prezantimi i produktit 1 tube Tubi Ptfe është një emër tjetër për polytetrafluoroethileni, shkurtesa angleze është PTFE, (e njohur zakonisht si "Plastic King, Hara"), dhe formula kimike është - (CF2-CF2) n -. Politetrafluoroetileni ishte ...
  Lexo më shumë
 • HOW TO REMOVE PTFE TUBE| BESTEFLON

  SI T R REMOZONI TUBE PTFE | BESTEFLON

  Cilat janë masat paraprake për heqjen e tubit PTFE Si të hiqni fijen e mbërthyer nga tubi PTFE Gjatë shtypjes 3D, filamentet përfundimisht mund të bllokohen në tubin PTFE. Nëse është një tel i thyer në tubin Bowden ose një fije e hollë e bllokuar e ngulur në tubin e nxehtë PTFE, ajo mu ...
  Lexo më shumë
 • PTFE tube how to clean | BESTEFLON

  Tub PTFE si pastrohet | BESTEFLON

  Rreth pastrimit të tubit të printerit PTFE 3D Seri me kapacitet të madh Grimcat në fyt të printerit PTFE 3D do të pengojnë lëvizjen e qetë të filamentit. Pastroni tubin e tubit ptfe të printerit 3D të paktën një herë në muaj, ose pasi të keni hasur në një problem të bluarjes së filamentit ...
  Lexo më shumë
 • Where To Buy Ptfe Tubing | BESTEFLON

  Ku të blini tub Ptfe | BESTEFLON

  ku të blini tuba ptfe? Huizhou Zhongxin Besteflon Industrial Co, Ltd, themeluar në vitin 2005, është një ndërmarrje e teknologjisë së lartë e angazhuar profesionalisht në prodhimin e tubave PTFE D & R dhe shitjet. Ne kemi grupe të pajisjeve të prodhimit dhe testimin e produkteve system.Our me performancë të mirë ...
  Lexo më shumë
 • What is ptfe lined hose | BESTEFLON

  Çfarë është gete me rreshtim ptfe | BESTEFLON

  Në vitet e fundit, polytetrafluoroetileni (Teflon) është një lloj produktesh kundër ndotjes dhe kundër ndotjes për energjinë elektrike dhe industrinë petrokimike. Sidoqoftë, problemeve të mëposhtme duhet t'i kushtohet vëmendje e veçantë kur linja e zorrës së rreshtuar me PTFE është e ngjitur, përndryshe ...
  Lexo më shumë
 • How to cut ptfe hose?

  Si të prerë gete ptfe?

  Si të prisni zorrën PTFE për të shmangur dëmtimin e tubit tube Tubi PTFE zakonisht trajtohet nga makina prerëse. Prerja e tubit PTFE me makinë prerëse mund të parandalojë në mënyrë efektive deformimin e tubit. Nuk ka asgjë më të dhimbshme se thika e gishtit me buzën e veshur të një gete të endur ....
  Lexo më shumë
 • What is ptfe hose | BESTEFLON

  Çfarë është gete ptfe | BESTEFLON

  A keni dëgjuar për materialin PTFE dhe gete PTFE? Epo, le të shohim nëse mund t'u përgjigjemi disa pyetjeve në lidhje me të. Polytetrafluoroetileni (polytetrafluoroethileni) shkurtohet si PTFE, i njohur zakonisht si "mbreti plastik" dhe emri i tij tregtar është Teflon. Në Kinë, për shkak të pronunci ...
  Lexo më shumë
 • PTFE performance and how to judge the quality of PTFE tube | BESTEFLON

  Performanca e PTFE dhe si të gjykohet cilësia e tubit PTFE | BESTEFLON

  Tubi Ptfe është bërë me tub ekstruderi kumarxhi me cilësi të lartë. Teknologjia speciale e përpunimit është miratuar për të bërë tubin e çelikut dhe tubin plastik të kombinuar ngushtë. Mund të përballojë presionin pozitiv prej 1.6mpa dhe presionin negativ të 77Kpa. Mund të përdoret normalisht në -60 ℃ ~ + 260 ℃ ...
  Lexo më shumë
 • What are the characteristics and USES of PTFE tubes | BESTEFLON

  Cilat janë karakteristikat dhe P USRDORIMET e tubave PTFE | BESTEFLON

  Tubi PTFE në jetë dhe prodhim industrial po përdoret gjithnjë e më gjerësisht në rang, tani është njohur popullarizimi në fusha të ndryshme të tubave të veçantë të çelikut, ndërsa në karakteristikat e produktit teflon dhe P USRDORIMET, etj., Shumica e njerëzve ende e dinë në fazën primare , kështu që PT ...
  Lexo më shumë