Asambleja e zorrës së Kinës PTFE Grykë e lëmuar ose me gërsheta të valëzuar |Fabrika dhe furnizuesit BESTEFLON |Besteflon

Asambleja e zorrës PTFE Grykë e lëmuar ose me gërsheta të valëzuar |BESTEFLON

Përshkrim i shkurtër:

Asambleja e zorrës PTFE, e cila është një zgjedhje më e mirë se llojet e tjera të zorrëve.

Kur zgjidhni një montim zorrësh PTFE për procesin tuaj industrial, merrni parasysh sa vijon:

Së pari, performanca e montimit të zorrës PTFE është më e lartë, veçanërisht në kushte të këqija të procesit

Së dyti,Asambletë e zorrëve PTFEjanë më të qëndrueshme se llojet e tjera të zorrëve të bëra nga zorrë standarde termoplastike ose gome.Kjo vlen për shumicën e kushteve të funksionimit.

Së treti, montimet e zorrëve PTFE janë më ekonomike se montimet konvencionale kur merren parasysh kostot e ciklit jetësor.

JonëAsambletë e zorrëve të veshura me PTFEjanë të disponueshme me veshje të brendshme të ndërlikuara ose të lëmuara.Asambletë e zorrëve të ndërlikuara me rreshtim PTFE ofrojnë fleksibilitet të shkëlqyeshëm, rezistencë ndaj kthesave dhe përkulje mjaftueshëm.Asambletë e zorrëve me rreshtim PTFE me hapje të lëmuar ofrojnë shpejtësi të shkëlqyer rrjedhjeje, lehtësi pastrimi dhe montimi, si dhe përdoren në diapazonin e presionit të lartë.


Detajet e produktit

FAQ

Paketimi

Etiketat e produktit

Përparësitë e montimit të zorrës sonë PTFE

Karakteristikat: zgjerim i ulët, rezistencë ndaj presionit të lartë, rezistencë ndaj temperaturës së lartë, rezistencë ndaj ozonit, penetrim i ulët i lagështisë, lodhje dhe rezistencë ndaj pulsit, efekt i qëndrueshëm frenues, i sigurt dhe i besueshëm.

(1) Specifikimet e zorrës janë si më poshtë:

Zorrë me rreshtim të lëmuar PTFE: 1/8'' deri në 1'' (DN3 në DN25, 3,5 mm deri në 25 mm)

Zorrë me rreshtim të valëzuar PTFE: 1/4'' deri në 2'' (DN6 në DN50, 6,5mm deri në 50mm)

(2) Detajet e lidhësve:

Materiali: çelik inox 304/316/316L, çelik karboni i veshur me zink, aliazh alumini i anodizuar;

Tema: JIC, NPT, UNF, AN, BSPT, BSPP, Metric, etj.;

Llojet: montim femër / mashkull, skajet e fllanxhave ANSI/JIS/EN/GB, bashkim sanitar, etj.

(3) Kuvendi:

Ofroni shërbimin e montimit të zorrës, mund të prodhohet sipas vizatimeve ose kërkesave të klientit.

montimi i zorrës ptfe
montimi i zorrës ptfe besteflon

Besteflone specializuar në prodhimin e llojeve të lëmuara dhe të valëzuara të zorrëve PTFE për transferimin e vajit të nxehtë, transferimin e lëngjeve, transferimin e kimikateve, sistemin e vajit dhe karburantit, sistemin hidraulik të frenimit, presionin e lartë, avullin, aplikimin me vakum etj.

Ne jemi të pajisur me sistem të arsyeshëm dhe efektiv të menaxhimit, inxhinierë dhe punëtorë teknikë me përvojë, pajisje të përparuara të prodhimit, pajisje të sakta testimi, për të siguruar shpërndarjen në kohë të produkteve me cilësi të lartë.

montimi i zorrës ptfe besteflon

detajet e produktit

Emri i markës: BESTEFLON
Shërbimi i përpunimit: Prerja dhe instalimi ose montimi
Materiali: PTFE + tel inox
Shtresa e brendshme: Tub PTFE me hapje të lëmuar
Shtresa përforcuese: thurje me tela inox
Shtresa e jashtme: PVC/PU/PVDF/Silikon/TPU/Dacron/Fije pambuku/Fije pambuku lara-lara/Fibra Aramide
Aplikacion: Industriale/Industria hidraulike/makina e temperaturës së mykut/presioni për forcimin/makina gravurë/makina e derdhjes me fryrje/përpunimi i lëngjeve
Certifikimi: SGS, ISO9001, FDA, MSDS
Temperatura:

− 65 ℃ ~ + 260 ℃

Standard: SAE100 R14
Madhësia: 1/8'' deri në 2'', DN 3 deri në 50 DN

Mësoni më shumë rreth produkteve BESTEFLON

Video

Na jepni një E-mail

sales02@zx-ptfe.com


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Pyetje: a është ky tub shumë i vështirë?A është e lehtë të përkulesh?

  Përgjigje: tubi nuk është i fortë, por nuk është aq i butë sa tubi i gomës.Rrezja e lakimit me madhësi të ndryshme të diametrit të brendshëm do të jetë e ndryshme.Nëse dëshironi të përkuleni më lehtë, ju sugjerojmë të zgjidhni serinë tonë të shakullave PTFE në të njëjtat kushte.

  ambalazhimiambalazhimi

  Ne ofrojmë paketimin e zakonshëm si më poshtë

  1, Qese najloni ose qese polifonike

  2, Kuti kartoni

  3, Paletë plastike ose kompensatë

  Paketimi i personalizuar tarifohet

  1, bobina prej druri

  2. Kuti prej druri

  3, Në dispozicion gjithashtu paketime të tjera të personalizuara

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni