црево обложено со ПТФЕ со ПВЦ | БЕСТЕФЛОН

Краток опис:

Нашите сопирачки линии сега имаат наредено тефлонски црево - 3а црево. Ова високо квалитетно црево од не'рѓосувачки челик има ПВЦ надворешен слој. Достапно во црна и јасна боја, исто така достапно со нашите додатоци од серијата 200.
Белешка: кога користите ПВЦ покриено црево со нашите фитинзи од серија 200, ќе треба да го исечете капакот назад за да дозволите да се лизне приклучокот.


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Пакување

Ознаки на производот

Тефлонско црево обложеносо ПВЦ | БЕСТЕФЛОН
Дијаметар на дупка: 3 mm (3/16 ")
Надворешен дијаметар: 7,5 mm
Работен притисок 4250 psi (323 бари)
· Притисок на пукање 12750 psi (970 бари)
Минимален радиус на свиткување 38 мм
Опсег на температура - 65 ℃ до + 260.
Секоја линија на сопирачките е покриена со ПВЦ ракав отпорен на абење за да се заштити цевката од прашина и вода (треба да се отстрани на крајот за да одговара на инсталацијата)
Со текот на времето и подолготрајната употреба, стандардната линија на гумени сопирачки обично ќе се прошири под притисокот што се создава кога се става сопирачката. Оваа континуирана експанзија ќе го истегне гуменото црево до точка каде што веќе не може да ги обезбеди потребните перформанси за подолг временски период. Оваа челична плетенка не влијае на ова својство на експанзија, така што обезбедувањето поконзистентни перформанси при сопирање помага да се елиминира бледнеењето на сопирачката и да се произведе поконзистентно чувство за педалата на сопирачката, што далеку ќе го надмине последното гумено црево на OEM и ќе изгледа подобро

pvc coated ptfe hose

Обложено / покриено црево за птфе

Не Внатрешен дијаметар Надворешен дијаметар Wallид од цевки
Дебелина
Работен притисок Пукна притисок Минимален радиус на свиткување Спецификација големина на ракавот
(инч) (мм0,2) (инч) (мм0,2) (инч) (мм0,1) (psi) (бар) (psi) (бар) (инч) (мм)
ZXGM112-04 3/16 " 4.8 0,358 9.1 0,033 0,85 2936 203 11745 810 2.953 75 -3 ZXTF0-03
ZXGM112-05  1/4 "  6.4  0,409  10.4  0,033  0,85  2646  183 10585 730  3.189 81  -4  ZXTF0-04
ZXGM112-06  5/16 "  8.0  0,512  13.0  0,033  0,85  2429  168  9715  670 3.622 92  -5  ZXTF0-05
ZXGM112-08  3/8 "  10.0  0,591  15.0  0,033  0,85  1958  135  7830  540 4.331 110  -6  ZXTF0-06
ZXGM112-10  1/2 "  13.0  0,701  17,8  0,039  1.00 2272   113  6818  450  7.165 182  -8  ZXTF0-08
ZXGM112-12  5/8 "  16.0  0,854  21,7  0,039  1.00  1233  85  4930  340  8.307  211  -10 ZXTF0-10
ZXGM112-14  3/4 "  19.0  0,969  24,6  0,039  1.00  1015  73  4205  290    338  -12 ZXTF0-12
ZXGM112-16  7/8 "  22.2  1.091  27,7  0,039  1.00  870  60  3480  240    421  -14  ZXTF0-14
ZXGM112-18  1 "  25.0  1.220  31.0  0,039  1,50  798  55  3190  220   539  -16  ZXTF0-16

 

Видео

Дајте ни е-пошта

sales02@zx-ptfe.com • Претходно:
 • Следно:

 • Прашање 1: како гарантирате квалитет на производот?

   О:Ние користиме висококвалитетни материјали за да направиме производи и да обезбедиме квалитет на производот уште од првиот чекор. Второ, нашите готови производи ќе поминат низ строга проверка на квалитетот, голата цевка ќе биде воздушно тесна проба, плетената цевка ќе биде воздушно тесна проба. Со цел да се обезбеди квалитет на производите, така што клиентите ќе можат да бидат сигурни. Нашата машина со висока прецизност може да осигура дека големината на производот е точна до 0,01 mm. Имаме висококвалитетен третман на елоксирана површина за да му дадеме на производот изразен изглед

   Прашање 2: каква услуга по продажбата давате?

   О: Ние обезбедуваме гаранција за квалитет за сите производи. Ако проблемот е предизвикан од самиот производ, можеме да го замениме бесплатно.

  packagingpackaging

  Ние нудиме вообичаено пакување како што следува

  1, најлонска кеса или поли торба

  2 、 картонска кутија

  3 、 пластична палета или палета од иверица

  Прилагодено пакување се наплатува

  1, дрвена ролна

  2, дрвена кутија

  3 、 Друго прилагодено пакување исто така достапно

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја