на Кина Црно тефлонско црево за автомобилската индустрија |Фабрика и добавувачи BESTEFLON |Бестфлон

Црно тефлонско црево за автомобилската индустрија |БЕСТЕФЛОН

Краток опис:

Црно тефлонско цревосо автомобилска серија AN, со жица од нерѓосувачки челик 304 или 316 плетенка, за подобрување на работниот притисок.

Големина:АН3, АН4, АН6 АН8.АН10, АН12, АН16, АН20.Тој е инертен и има одлична хемиска отпорност и може да биде поддржан од дури и најтешките автомобилски течности.

Многу погоден за бензин, E85, алкохол, дизел, масло за менувач итн

Жешка распродажба:Тефлонско црево со плетенка со мазна дупка,Тефлонски плетенка црево,Тефлонска цевка,Тефлонско црево за сопирање

 


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Пакување

Ознаки на производи

Тефлонско црево со високи перформанси:

Тефлонски црни цревасе направени од 100% девствен тефлонски лагер и 304 или 316 жица од нерѓосувачки челик со плетенка, кои се со многу супериорен квалитет.Покрај тоа, плетената жица од нерѓосувачки челик може да се обложи и со црн PVC или PU за да се заштити слојот од челичната жица и да се создаде уникатен и професионален изглед.

Безбедно Кинеско тефлонско црево за гориво:

Тефлонско црево за горивоима одлична хемиска стабилност, може да ги издржи сите силни киселини, силни алкалии, силни оксиданти и не комуницира со разни органски растворувачи.Може да се користи нормално во рок од -60℃~260℃, со сигурна и одлична отпорност на корозија.Може да транспортира силен корозивен гас и течност на високи температури.Поради добрите карактеристики, широко се користи во автомобилската индустрија.

Нашиот автомобилски користи заТефлонски цревасе дизајнирани да ги издржат корозивните ефекти на современите горива за да ги направат компатибилни со различни горива и адитиви.Може да биде компатибилен со метанол, етанол заедно со нитрометан и стандарден тркачки гас и гас за пумпа.

Ние користиме плетенка од нерѓосувачки челик за заштита на тефлонската облога.Силната надворешна плетенка од нерѓосувачки челик не само што го заштитува вашето црево за гориво, туку и обезбедува дополнителна сила и интегритет.ЗначиТефлонски цревасега стануваат сè попопуларни.

Оценка за притисок на цревото

Бестфлонско тефлонско цревоможе да се направи и во монтажно црево со различни материјали и спецификации за фитинзи.и може да се произведува во која било должина што ја сакате.Нашето црево работи на температури кои се движат од -65 °C до +260 °C и при притисоци кои се движат од 590-4700psi.

Тефлонско црево добро за гориво:

Покрај тоа, поставата е инјектирана со јаглерод за да се елиминира статичкиот електрицитет и има ултра низок коефициент на триење за максимален проток.Употребата на проводни жици е многу важна и треба да се земе во предвид опцијата тефлонски, бидејќи статичкиот полнеж генериран од протокот на гориво всушност може да лак/гори и да предизвика полнењето да предизвика пожар.

Сите производи Подреди по:

https://www.besteflon.com/black-ptfe-hose-for-automobile-industry-besteflon-product/

AN3 црно тефлонско црево

https://www.besteflon.com/black-ptfe-hose-for-automobile-industry-besteflon-product/

Црево AN4 тефлонски црева

https://www.besteflon.com/black-ptfe-hose-for-automobile-industry-besteflon-product/

Црево AN6 тефлонски црева

https://www.besteflon.com/black-ptfe-hose-for-automobile-industry-besteflon-product/

Црево AN8 тефлонски црева

https://www.besteflon.com/black-ptfe-hose-for-automobile-industry-besteflon-product/

Црево AN10 тефлонски црева

https://www.besteflon.com/black-ptfe-hose-for-automobile-industry-besteflon-product/

Црево AN12 тефлонски црева

https://www.besteflon.com/black-ptfe-hose-for-automobile-industry-besteflon-product/

Црево AN16 тефлонски црева

https://www.besteflon.com/black-ptfe-hose-for-automobile-industry-besteflon-product/

Црево AN20 тефлонски црева

Име на брендот:

тефлонско црево за гориво црно

Материјал: Тефлонски
Спецификација: 1/8'' до 1''
Дебелина: 0,85/1/1,2/1,5 ММ
Боја на внатрешното црево: млечно бело/проѕирен
Температурен опсег: -65℃--+260℃
Плетена со жица: 304/316 жица од не'рѓосувачки челик плетенка
Апликација: Хемиски/Машинска опрема//Компресиран гас/ Ракување со гориво и лубриканти/Пренос на пареа/Хидраулични системи
бр. Внатрешен дијаметар Надворешен дијаметар Ѕид од цевки
Дебелина
Работен притисок Притисок на пукање
(инчи) (mm±0,2) (инчи) (mm±0,2) (инчи) (mm±0,1) (psi) (бар) (psi) (бар)
AN3 9/64" 3.5 1/4 6.3 3/76 1.00 часот 3260 225 13040 900
АН4 3/16" 4.8 5/16 8.0 1/30 0,85 2750 150 11000 760
АН6 21/64" 8.1 27/64 10.9 1/30 0,85 2540 175 10160 700
AN8 27/64" 10.6 35/64 13.7 1/30 0,85 2030 година 140 8120 560
AN10 33/64" 12.9 5/8 16 3/76 1 1740 година 120 6960 480
AN12 41/64" 16.2 49/64 19.3 3/76 1 1270 година 88 5080 352
AN16 7/8" 22.2 1-1/32 26.1 1/21 1.2 870 60 3480 240
AN20 1-1/8" 28.5 1-9/32 32.7 3/38 2.00 часот 630 44 2520 176

* Производите специфични за клиентите може да се дискутираат со нас за подетално.

Дајте ни е-пошта

sales02@zx-ptfe.com


https://www.besteflon.com/black-ptfe-hose-for-automobile-industry-besteflon-product/


 • Претходно:
 • Следно:

 • Прашање:Може ли да го користам ова за да ја заменам тефлонската цевка во врелиот крај на мојот prusa I3 MK3?(e3d v6)

   Одговор:Како грлото отсечено од парче од него за да се вметне во врелиот крај?Не знам зошто да не.

  MK3 и повеќе MK3 користат заоблени и вдлабнати краеви.Ако можете да ги направите овие промени, тоа треба да функционира добро.

   Прашање:Дали е ова вистинска цевка од Јарец?

   Одговор:Да, оваа листа е за вистинска цевка Јарец.Не заборавајте да нарачате од овластен продавач.

   Прашање: Дали е потребно да се користи алатка за сечење или може да се направи со примерок и стабилна рака?

   Одговор: Алатите за сечење го олеснуваат тоа, но нож или нешто прецизно ќе ја олесни работата!не грижете се.Лесно се сече.Супер острите жилети работат, но алатките за сечење цевки се најдобри.

  пакувањепакување

  Ние го нудиме вообичаеното пакување на следниов начин

  1, Најлонска кеса или поли кеса

  2, Картонска кутија

  3, Пластична палета или палета од иверица

  Се наплаќа приспособено пакување

  1, Дрвена макара

  2. Дрвена кутија

  3, Достапно е и друго приспособено пакување

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја