на Кина Тефлонски црева собрание Мазна дупка или брановидни плетенка црево |Фабрика и добавувачи BESTEFLON |Бестфлон

Тефлонски црева собрание Мазна дупка или брановидно плетено црево |БЕСТЕФЛОН

Краток опис:

Тефлонски црева собранието, што е подобар избор од другите видови црева.

Кога избирате склоп на тефлонски црева за вашиот индустриски процес, земете го предвид следново:

Прво, перформансите на склопот на тефлонски црева се повисоки, особено при лоши услови на процесот

Второ,Тефлонски склопови на цревасе потрајни од другите типови црева направени од стандардни термопластични или гумени црева.Ова се однесува на повеќето работни услови.

Трето, склоповите на тефлонски црева се поекономични од конвенционалните склопови кога се земаат предвид трошоците за животниот циклус.

НашиотСклопови на црева обложени тефлонскисе достапни со извиткани или мазни внатрешни облоги.Склоповите на црева обложени тефлонски црева нудат одлична флексибилност, отпорност на превиткување и доволно свиткани.Склопите на црева со тефлонски облоги со мазна дупка обезбедуваат одлична брзина на проток, леснотија на чистење и склопување, а исто така се користат при опсег на висок притисок.


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Пакување

Ознаки на производи

Предности на нашето собрание на тефлонски црева

Карактеристики: мала експанзија, отпорност на висок притисок, отпорност на висока температура, отпорност на озон, мала пенетрација на влага, отпорност на замор и пулс, стабилен ефект на сопирање, безбеден и сигурен.

(1) Спецификациите на цревото се како што следува:

Тефлонско црево обложено со мазна дупка: 1/8'' до 1'' (DN3 до DN25, 3,5mm до 25mm)

Тефлонски брановидни црева: 1/4'' до 2'' (DN6 до DN50, 6,5mm до 50mm)

(2) Детали за конектори:

Материјал: нерѓосувачки челик 304/316/316L, јаглероден челик обложен со цинк, елоксирана алуминиумска легура;

Тема: JIC, NPT, UNF, AN, BSPT, BSPP, Metric, итн.;

Видови: женски / машки фитинг, краеви на прирабници ANSI/JIS/EN/GB, санитарна спојка и сл.

(3) Собрание:

Обезбедете услуга за склопување на црева, може да се произведуваат според цртежите или барањата на клиентите.

склоп на тефлонско црево
тефлонски црева склопување бестефлон

Бестфлонспецијализирана за производство на мазни отвори и брановидни типови на тефлонски црева за пренос на врело масло, пренос на течност, пренос на хемикалии, систем за масло и гориво, хидрауличен систем за сопирање, висок притисок, пареа, нанесување вакуум и сл.

Опремени сме со разумен и ефективен систем за управување, искусни инженери и технички работници, напредна опрема за производство, точна опрема за тестирање, за да обезбедиме навремена испорака на висококвалитетни производи.

тефлонски црева склопување бестефлон

Детали за производот

Име на брендот: БЕСТЕФЛОН
Услуга за обработка: Сечење и инсталирање или склопување
Материјал: Тефлонски + жица од не'рѓосувачки челик
Внатрешен слој: Тефлонски мазна цевка
Зајакнувачки слој: плетенка на жица од не'рѓосувачки челик
Надворешен слој: ПВЦ/ПУ/ПВДФ/Силикон/ТПУ/Дакрон/Памучно предиво/шарено памучно предиво/Арамид влакна
Апликација: Индустриска/хидраулична индустрија/машина за температура на мувла/преса за лечење/машина за офорт/машина за обликување со дување/манипулација со течност
Сертификација: SGS, ISO9001, FDA, MSDS
Температура:

− 65 ℃ ~ + 260 ℃

Стандард: SAE100 R14
Големина: 1/8'' до 2'', DN 3 до 50 DN

Дознајте повеќе за производите на BESTEFLON

Видео

Дајте ни е-пошта

sales02@zx-ptfe.com


 • Претходно:
 • Следно:

 • Прашање: дали оваа цевка е премногу тврда?Дали е лесно да се свитка?

  Одговор: цевката не е тврда, но не е мека како гумената цевка.Радиусот на свиткување со различна големина на внатрешен дијаметар ќе биде различен.Ако сакате полесно да се наведнувате, предлагаме да ја изберете нашата серија на тефлонски мевови под истите услови.

  пакувањепакување

  Ние го нудиме вообичаеното пакување на следниов начин

  1, Најлонска кеса или поли кеса

  2, Картонска кутија

  3, Пластична палета или палета од иверица

  Се наплаќа приспособено пакување

  1, Дрвена макара

  2. Дрвена кутија

  3, Достапно е и друго приспособено пакување

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја