на Собрание на проводно тефлонски црева од нерѓосувачки челик со плетенка тефлонски проводно црево |Фабрика и добавувачи BESTEFLON |Бестфлон

Склопување на проводно тефлонско црево Проводно црево со плетенка од нерѓосувачки челик |БЕСТЕФЛОН

Краток опис:

ПроводенСобрание на цревото Ptfeе составен од проводна внатрешна цевка од политетрафлуороетилен, засилена со жица од не'рѓосувачки челик, а на двата краја се инсталирани метални конектори. Ние сме кинески производител. Има многу спецификации за производите. ве молиме контактирајте не за повеќе информации.


Детали за производот

Пакување

Ознаки на производи

Проводен-Ptfe-Црево-Склопување-1

Склопено склопување на цревото за проводно Ptfe

ПроводенСобрание на цревото Ptfeтефлонски внатрешни цевки поделени на два слоја, внатрешниот слој е тенок црн проводен слој, кој се користи за спроведување на статичкиот електрицитет генериран и акумулиран од триењето помеѓу маслото и ѕидот на цевката кога маслото тече во цевката со голема брзина.Политетрафлуороетилен(тефлонски) е еден вид високоизолационен материјал.Маслото што тече во цревото под висок притисок е брзо, а притисокот е висок.Ако статичкиот електрицитет создаден од триење се акумулира до одредена количина, тоа ќе доведе до статичко распаѓање на внатрешната цевка, што ќе резултира со истекување на склопот на цревото.Политетрафлуороетиленската внатрешна цевка насклоп на цревошто се користи во хидрауличниот систем и серво механизмот на воздушното возило мора да се додаде со проводен слој

Максималниот притисок што може да го издржи неармираниот политетрафлуороетилен (PTFE) внатрешната цевка е генерално само 4MPa ~ 5MPa.За да може цевката да издржи поголем притисок, неопходно е да се зголеми зајакнувачкиот слој во надворешниот слој, вклучувајќи го и зајакнувачкиот слој од памучна нишка, слојот за зајакнување на арамидните влакна и слојот за зајакнување на челична жица.Овој труд ја воведува структурата за зајакнување на челична жица.Зајакнувачкиот слој од жица од не'рѓосувачки челик на надворешниот слој на внатрешната цевка може да се подели на намотување и плетенка

Начин на склопување на монтажен спој

Металните конектори на двата краја на цревото и цревото постигнуваат ефект на фиксно поврзување преку деформација на деловите, односно таканаречено свиткување, така што самото црево има запечатувачко својство, во исто време, може ефективно да се поврзе со други делови.Во моментов, металните конектори можат да се поделат на структура за директно вметнување и посебна вградена структура според нивните методи на склопување.Структурата за директно вметнување е главно погодна за црево со среден и низок притисок и висок притисок.Процесот насклоп на цревосо овој вид метален конектор е релативно едноставен, но треба да се загрее пред склопување

 • Различни не'рѓосувачки челик 316L, тефлонски пакет или додатоци од неметален материјал
 • Обезбедете фитинзи од нерѓосувачки челик за електро-полирање
 • Фитинзи за компресија обезбедени во други висококвалитетни легури

Областа на апликација

Проводен Склопот на тефлонски црева има многу предности, но неговата висока цена ја ограничува неговата примена во поширок опсег на полиња

Во моментов, склоповите на црева од политетрафлуороетилен главно се користат во различни хидраулични, пневматски, гориво, моќ и серво механизми во воздухопловните и воздушните полиња со високи барања за перформанси и квалитет на производот.Како флексибилен цевковод за среден пренос,Тефлонски склопови на цревауспешно се користат во различни авиони и лансери

Детали за производот

Име на брендот: БЕСТЕФЛОН
Услуга за обработка: Сечење
Материјал: Тефлонски
Внатрешен слој: тефлонско црево
Зајакнувачки слој: плетенка на жица од не'рѓосувачки челик
Надворешен слој: ПВЦ/ПУ/ПВДФ/Силикон/ТПУ/Дакрон/Памучно предиво/шарено памучно предиво/Арамид влакна
Апликација: Индустриска/хидраулична индустрија/машина за температура на мувла/преса за лекување/машина за офорт/машина за обликување со дување
Сертификација:

SAE100 R14

Температура:

− 65 ℃ ~ + 260 ℃

Стандард: SAE100 R14
Големина:  

Видео

Дајте ни е-пошта

sales02@zx-ptfe.com


 • Претходно:
 • Следно:

 • пакувањепакување

  Ние го нудиме вообичаеното пакување на следниов начин

  1, Најлонска кеса или поли кеса

  2, Картонска кутија

  3, Пластична палета или палета од иверица

  Се наплаќа приспособено пакување

  1, Дрвена макара

  2. Дрвена кутија

  3, Достапно е и друго приспособено пакување

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја