Asambleja e zorrës përçuese të Kinës Tub përçues PTFE me gërsheta prej çeliku inox |Fabrika dhe furnizuesit BESTEFLON |Besteflon

Asambleja e zorrëve përcjellëse Ptfe Tub përçues PTFE me gërsheta prej çeliku inox |BESTEFLON

Përshkrim i shkurtër:

PërçuesAsambleja e zorrës Ptfeështë i përbërë nga tub i brendshëm politetrafluoroetilen përçues, i përforcuar me tela inox, dhe lidhëset metalike janë instaluar në të dy skajet. Ne jemi një prodhues kinez. Ka shumë specifikime të produktit. ju lutemi na kontaktoni për më shumë informacion.


Detajet e produktit

Paketimi

Etiketat e produktit

Conductive-Ptfe-Hose-Assembly-1

Asambleja e zorrës Ptfe përcjellëse e shtresuar

PërçuesAsambleja e zorrës PtfeTubi i brendshëm ptfe është i ndarë në dy shtresa, shtresa e brendshme është një shtresë e hollë përcjellëse e zezë, e cila përdoret për të përcjellë elektricitetin statik të krijuar dhe grumbulluar nga fërkimi midis vajit dhe murit të tubit kur vaji rrjedh në tub me shpejtësi të lartë.Politetrafluoroetileni(PTFE) është një lloj materiali me izolim të lartë.Vaji që rrjedh në zorrën e presionit të lartë është i shpejtë dhe presioni është i lartë.Nëse elektriciteti statik i krijuar nga fërkimi grumbullohet në një sasi të caktuar, kjo do të çojë në prishjen statike të tubit të brendshëm, duke rezultuar në rrjedhjen e montimit të zorrës.Tubi i brendshëm i politetrafluoroetilenit tëmontimi i zorrëspërdoret në sistemin hidraulik dhe servo mekanizmi i mjetit hapësinor duhet të shtohet me shtresë përçuese

Presioni maksimal që mund të përballojë tubi i brendshëm i politetrafluoroetilenit (PTFE) i papërforcuar është përgjithësisht vetëm 4MPa ~ 5MPa.Në mënyrë që tubi të përballojë presion më të madh, është e nevojshme të rritet shtresa e përforcimit në shtresën e jashtme, duke përfshirë shtresën e përforcimit të fillit të pambukut, shtresën e përforcimit të fibrave aramidike dhe shtresën e përforcimit të telit të çelikut.Ky punim prezanton strukturën e përforcimit të telit të çelikut.Shtresa përforcuese e telit inox në shtresën e jashtme të tubit të brendshëm mund të ndahet në dredha-dredha dhe gërsheta

Metoda e montimit të bashkimit të montimit

Lidhësit metalikë në të dy skajet e zorrës dhe të zorrës e arrijnë efektin e lidhjes fikse nëpërmjet deformimit të pjesëve, pra të ashtuquajturit përkulje, në mënyrë që vetë zorra të ketë vetinë e mbylljes, në të njëjtën kohë, atë. mund të lidhet në mënyrë efektive me pjesë të tjera.Aktualisht, lidhësit metalikë mund të ndahen në strukturë me futje të drejtpërdrejtë dhe strukturë të veçantë të ngulitur sipas metodave të montimit të tyre.Struktura e futjes direkte është kryesisht e përshtatshme për zorrë me presion të mesëm dhe të ulët dhe presion të lartë.Procesi imontimi i zorrësme këtë lloj lidhësi metalik është relativisht i thjeshtë, por duhet të nxehet para montimit

 • Të ndryshme çelik inox 316L, paketë PTFE ose aksesorë materiale jo metalike
 • Siguroni pajisje elektro-lustruese çeliku inox
 • Pajisje kompresimi të ofruara në lidhje të tjera me cilësi të lartë

Zona e aplikimit

Përçues Montimi i zorrës PTFE ka shumë përparësi, por kostoja e lartë e kufizon aplikimin e tij në një gamë më të gjerë fushash

Aktualisht, asambletë e zorrëve të politetrafluoroetilenit përdoren kryesisht në mekanizma të ndryshëm hidraulikë, pneumatikë, karburant, energji dhe servo në fushat e aviacionit dhe hapësirës ajrore me kërkesa të larta për performancën dhe cilësinë e produktit.Si një tubacion fleksibël për transmetim të mesëm,Asambletë e zorrëve PTFEjanë përdorur me sukses në avionë të ndryshëm dhe mjete lëshimi

detajet e produktit

Emri i markës: BESTEFLON
Shërbimi i përpunimit: Prerja
Materiali: PTFE
Shtresa e brendshme: zorrë ptfe
Shtresa përforcuese: thurje me tela inox
Shtresa e jashtme: PVC/PU/PVDF/Silikon/TPU/Dacron/Fije pambuku/Fije pambuku lara-lara/Fibra Aramide
Aplikacion: Industriale/Industria hidraulike/makina e temperaturës së mykut/presioni kurues/makina gravurë/makina e derdhjes me fryrje
Certifikimi:

SAE100 R14

Temperatura:

− 65 ℃ ~ + 260 ℃

Standard: SAE100 R14
Madhësia:  

Video

Na jepni një E-mail

sales02@zx-ptfe.com


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • ambalazhimiambalazhimi

  Ne ofrojmë paketimin e zakonshëm si më poshtë

  1, Qese najloni ose qese polifonike

  2, Kuti kartoni

  3, Paletë plastike ose kompensatë

  Paketimi i personalizuar tarifohet

  1, bobina prej druri

  2. Kuti prej druri

  3, Në dispozicion gjithashtu paketime të tjera të personalizuara

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni