на Кина згрчена тефлонски цевки 3/16 1/4 5/16 3/8 1/2 5/8 3/4 7/8 1 1-1/2 2 |Фабрика и добавувачи BESTEFLON |Бестфлон

Свиткани тефлонски цевки 3/16 1/4 5/16 3/8 1/2 5/8 3/4 7/8 1 1-1/2 2 |БЕСТЕФЛОН

Краток опис:

Ptfe згрчена цевкаима одличен радиус на свиткување, правилни големини од 1/4” до 4” по ваш избор.

Може да се плетенка 304/316 жица од нерѓосувачки челик за да се зголеми работниот притисок.

Како ваше барање може да се додадат и антистатички перформанси (содржат јаглерод).


 • Работна температура:-65°c-260°c
 • Апликација:петрохемиската индустрија, автомобилската индустрија
 • Големина:3/16 до 2
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Пакување

  Ознаки на производи

  Тефлонски згрчени цевки, исто така познати како брановидни цевки, е флексибилно и повеќенаменско црево отпорно на абење, погодно за широк спектар на апликации.НаТефлонски цевкие направен од CRIMP тефлонски беспрекорна конструкција, со добра флексибилност и температурна и хемиска отпорност, и лесно се чисти и одржува.

  Тефлонски згрчени цевки може да се користат во огромен опсег на апликации, вклучувајќи ја петрохемиската индустрија, автомобилската индустрија или во ладење или пренос на пареа, благодарение на неговата хемиска и термичка отпорност.

  Брановидни тефлонски линии се повеќе направени како индустриски црева, обично како црева за склопување. За да го олесниме поврзувањето со фитингот, можеме да го загрееме правиот, манжетниот или прирабничкиот крај на 2-те краја на цревото.

  Ако сакате да разговарате со експерт за потенцијалните употреби заСвиткана тефлонска цевка in your industry, you can contact our sales personnel: sales02@zx-ptfe.com, sales04@zx-ptfe.com

  карактеристика:

  1. Отпорност на висока температура 260 ℃, отпорност на киселина и алкали, отпорност на притисок;

  2. Висока транспарентност: низок индекс на рефракција кај сите пластики;

  3. Отпорност на стареење: може да биде изложен на озон и сончева светлина долго време без стареење;

  4. Отпорност на корозија: може да издржи дејство на сите видови силни киселини, силни оксиданти, силни редуктори и органски растворувачи освен стопени алкални метали, флуорирани медиуми и оние над 300 ℃.

  5. Процесот на производство може да биде прирабница, прирабница;

  6. Брановидна форма има U-облик и права цевка, други форми може да се прилагодат;

  7. Заеднички бои: проѕирна, проѕирна, млечно бела цевка

  Детали за производот

  Име на брендот: БЕСТЕФЛОН
  Боја: млечно бело/проѕирно/црно/сино
  Спецификација: 1/4''-4''
  Материјал: Тефлонски
  Опсег на работна температура: -65℃-+260℃
  Апликација: Хемиски/Машинска опрема//Компресиран гас/ Ракување со гориво и лубриканти/Пренос на пареа/Хидраулични системи
  Тип на бизнис: Производител/Фабрика
  Стандард: ISO9001

  Опсег на згрчена цевка

  бр. Спецификација
  Надворешен дијаметар Внатрешен дијаметар Работен притисок Притисок на пукање Минимален радиус на свиткување
  (инчи) (mm±0,2) (инчи) (mm±0,1) (psi) (бар) (psi) (бар) (инчи) (мм)
  1 1/4" 0,415 10.6 0,256 6.5 60 4 210 14.0 0,787 20
  2 5/16" 0,484 12.3 0,315 8.0 60 4 210 14.0 0,866 22
  3 3/8" 0,589 15.0 0,394 10.0 60 4 210 14.0 1.024 26
  4 1/2" 0,705 17.9 0,512 13.0 60 4 210 14.0 1.024 26
  5 5/8" 0,860 21.9 0,630 16.0 45 3 180 12.0 1.260 32
  6 3/4" 1.039 26.4 0,748 19.0 45 3 180 12.0 2.165 55
  7 1 1.378 35,0 0,984 25.0 45 3 150 10.0 3.150 80
  8 1-1/2" 1.772 45,0 1.496 38.0 38 3 135 9.0 3.937 100
  9 2" 2.343 59,5 1.969 50,0 30 2 120 8.0 4.921 125

  * Исполнете го стандардот SAE 100R14.

  * Производите специфични за клиентите може да се дискутираат со нас за подетално.

  Видео

  Испратете ни е-пошта

  sales02@zx-ptfe.com


 • Претходно:
 • Следно:

 • Што е тефлонски згрчена цевка?

  Тефлонски згрчена цевкае направен од 100% девствена тефлонска смола.Се одликува со одлична флексибилна и отпорност на превиткување за супериорни перформанси при пренос на течности и гасови.

  За што се користи тефлонски згрчена цевка?

  Тефлонски згрчена цевкае многу флексибилен и е идеален за апликации каде што е потребен потесен радиус на свиткување, зголемено ракување со притисокот или отпорност на дробење.

  пакувањепакување

  Ние го нудиме вообичаеното пакување на следниов начин

  1, Најлонска кеса или поли кеса

  2, Картонска кутија

  3, Пластична палета или палета од иверица

  Се наплаќа приспособено пакување

  1, Дрвена макара

  2. Дрвена кутија

  3, Достапно е и друго приспособено пакување

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја