Tub i ndërlikuar PTFE Kinë 3/16 1/4 5/16 3/8 1/2 5/8 3/4 7/8 1 1-1/2 2 |Fabrika dhe furnizuesit BESTEFLON |Besteflon

Tub PTFE i ndërlikuar 3/16 1/4 5/16 3/8 1/2 5/8 3/4 7/8 1 1-1/2 2 |BESTEFLON

Përshkrim i shkurtër:

Tub i ndërlikuar Ptfeka një rreze të shkëlqyer përkuljeje, madhësi të rregullta nga 1/4” deri në 4” për zgjedhjen tuaj.

Mund të përforcohet me tela inox 304/316 për të rritur presionin e punës.

Performanca antistatike (me karbon) mund të shtohet gjithashtu si kërkesë juaj.


 • Temperatura e punës:-65°c-260°c
 • Aplikacion:industria petrokimike, industria e automobilave
 • Madhësia:3/16 deri në 2
 • Detajet e produktit

  FAQ

  Paketimi

  Etiketat e produktit

  PTFE Convoluted Tubing, i njohur gjithashtu si tub i valëzuar, është një zorrë shumëfunksionale fleksibël dhe rezistente ndaj gërryerjes, e përshtatshme për një shumëllojshmëri të gjerë aplikimesh.TëTub PTFEështë bërë nga ndërtimi pa tela CRIMP PTFE, me fleksibilitet të mirë dhe rezistencë ndaj temperaturës dhe kimikateve, dhe është i lehtë për t'u pastruar dhe mirëmbajtur.

  Tubi i ndërlikuar PTFE mund të përdoret në një gamë të madhe aplikimesh, duke përfshirë industrinë petrokimike, industrinë e automobilave, ose në ftohje ose transferimin e avullit, falë rezistencës së tij kimike dhe termike.

  Linjat e valëzuara PTFE janë bërë më shumë si zorrë industriale, zakonisht si zorrë montimi. Për të lehtësuar lidhjen me montimin, mund të ngrohim skajin e drejtë, manshetën ose fllanxhën në 2 skajet e zorrës.

  Nëse dëshironi të flisni me një ekspert për përdorimet e mundshme tëTub i ndërlikuar PTFE in your industry, you can contact our sales personnel: sales02@zx-ptfe.com, sales04@zx-ptfe.com

  karakteristike:

  1. Rezistencë ndaj temperaturës së lartë 260 ℃, rezistencë ndaj acidit dhe alkalit, rezistencë ndaj presionit;

  2. Transparencë e lartë: indeks i ulët thyes në të gjitha plastika;

  3. Rezistenca ndaj plakjes: mund të ekspozohet ndaj ozonit dhe rrezet e diellit për një kohë të gjatë pa u plakur;

  4. Rezistenca ndaj korrozionit: mund t'i rezistojë veprimit të të gjitha llojeve të acideve të forta, oksidantëve të fortë, reduktuesve të fortë dhe tretësve organikë përveç metaleve alkali të shkrirë, mediave të fluorizuara dhe atyre mbi 300 ℃.

  5. Procesi i prodhimit mund të jetë flanging, fllanxhë;

  6. Forma e valëzuar ka tub në formë U dhe të drejtë, forma të tjera mund të personalizohen;

  7. Ngjyrat e zakonshme: tub i tejdukshëm, transparent, i bardhë qumështi

  detajet e produktit

  Emri i markës: BESTEFLON
  Ngjyrë: e bardhë qumështi / e tejdukshme / e zezë / blu
  Specifikim: 1/4''-4''
  Materiali: PTFE
  Gama e temperaturës së punës: -65℃-+260℃
  Aplikacion: Kimike/Pajisje makinerish//Gaz i kompresuar/Përpunimi i karburantit dhe lubrifikantëve/Transferimi i avullit/Sistemet hidraulike
  Lloji i biznesit: Prodhuesi/Fabrika
  Standard: ISO9001

  Gama e tubave të ndërlikuara

  Nr. Specifikim
  Diametri i jashtëm Diametri i brendshëm Presioni i punës Presioni i shpërthimit Rrezja minimale e përkuljes
  (inç) (mm±0.2) (inç) (mm±0.1) (psi) (bar) (psi) (bar) (inç) (mm)
  1 1/4" 0,415 10.6 0,256 6.5 60 4 210 14.0 0,787 20
  2 5/16" 0,484 12.3 0,315 8.0 60 4 210 14.0 0,866 22
  3 3/8" 0,589 15.0 0,394 10.0 60 4 210 14.0 1.024 26
  4 1/2" 0,705 17.9 0,512 13.0 60 4 210 14.0 1.024 26
  5 5/8" 0,860 21.9 0,630 16.0 45 3 180 12.0 1.260 32
  6 3/4" 1.039 26.4 0,748 19.0 45 3 180 12.0 2.165 55
  7 1 1.378 35.0 0,984 25.0 45 3 150 10.0 3.150 80
  8 1-1/2" 1.772 45.0 1.496 38.0 38 3 135 9.0 3,937 100
  9 2" 2.343 59.5 1,969 50.0 30 2 120 8.0 4.921 125

  * Plotësoni standardin SAE 100R14.

  * Produktet specifike të klientit mund të diskutohen me ne për detaje.

  Video

  Na dërgoni një E-mail

  sales02@zx-ptfe.com


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Çfarë është tubi i ndërlikuar PTFE?

  Tub i ndërlikuar PTFEështë bërë nga rrëshirë 100% e virgjër PTFE.Ai përmban rezistencë të shkëlqyeshme fleksibël dhe të përdredhur për performancë superiore në transferimin e lëngjeve dhe gazit.

  Për çfarë përdoret tubi i ndërlikuar PTFE?

  Tub i ndërlikuar PTFEështë shumë fleksibël dhe është ideal për aplikime ku nevojitet një rreze më e ngushtë e përkuljes, trajtimi i rritur i presionit ose rezistencë ndaj shtypjes.

  ambalazhimiambalazhimi

  Ne ofrojmë paketimin e zakonshëm si më poshtë

  1, Qese najloni ose qese polifonike

  2, Kuti kartoni

  3, Paletë plastike ose kompensatë

  Paketimi i personalizuar tarifohet

  1, bobina prej druri

  2. Kuti prej druri

  3, Në dispozicion gjithashtu paketime të tjera të personalizuara

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni