на Кина Dacron Памук надворешно нерѓосувачки челик плетенка тефлонско црево|БЕСТЕФЛОН фабрика и добавувачи |Бестфлон

Dacron Памучно надворешно тефлонско црево со плетенка од нерѓосувачки челик|BESTEFLON

Краток опис:

БестфлонТефлонското црево со плетенка од нерѓосувачки челик Dacron е направено од внатрешна цевка од тефлонски и плетенка со жица од не'рѓосувачки челик 304/316 и надворешен слој од памук Dacron, кој е компатибилен со сите горива, масло и азот (вклучувајќи течност за сопирачките и течност за спојката).

НаТефлонско цревоима светло црн капак за издржливост, отпорност на абење и проширување.Тој е најдобриот избор за системи за гориво бидејќи не дозволува навлегување на мирисот на горивото и има највисоки оценки за притисок и температура.


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Пакување

Ознаки на производи

Предности на тефлонското црево со плетенка од нерѓосувачки челик Dacron

Хемиска отпорност:

Инертен е за речиси сите комерцијални хемикалии, киселини, алкохоли, течности за ладење, еластомери, нафтени соединенија, растворувачи, винил, синтетички лубриканти и хидраулични течности.

Отпорност на свиткување и удар:

Не е под влијание на континуирано свиткување, вибрации или удари - може да издржи наизменични топли и ладни циклуси.

Низок коефициент на триење:

Нискиот коефициент на триење и перформансите против вискозност обезбедуваат континуиран пад на низок притисок за време на употребата, со добар номинален притисок и полн вакуум.

Мала тежина:

Полесно за движење, ракување и инсталирање од гуменото црево со споредлив рејтинг на притисок на пукање - идеално како опашка во ракување со гас и пневматски системи каде што точката на росење мора да биде ниска.

Inviscid:

Ракувајте со разни супстанции како што се лепила, малтери, бои, маснотии, лепила, латекс, бои и бои - кога се користи како линија за компримиран празнење, нема таложење на јаглерод.

Без загадување:

Не контаминира материјали, течности, спроводливост на гас -Тефлонские одобрен од FDA за ракување со храна и фармацевтски апликации.

Анти метаморфизам:

Отпорен на временски услови, долгорочно складирање, без стареење при употреба.

Компатибилност со пареа:

Поради високата температура и отпорноста на висок притисок на тефлонски, тој е многу погоден за апликации со пареа.

Термална изолација:

Во услови на висока температура може да биде добра топлинска изолација, за да не предизвика изгореници кај операторот.

Поубав изглед:

Во автомобилските апликации, црниот памучен слој Dacron го прави цревото да изгледа поубаво и одговара на вашите фитинзи од црна алуминиумска легура.

Тефлонско црево со плетенка од нерѓосувачки челик Dacron

бр. Внатрешен дијаметар Надворешен дијаметар Ѕид од цевки
Дебелина
Работен притисок Притисок на пукање големина на ракавите
(инчи) (mm±0,2) (инчи) (mm±0,2) (инчи) (mm±0,1) (psi) (бар) (psi) (бар)
ZXGM102/112-03 1/8" 3.5 0,295 7.5 0,039 1.00 часот 3444 238 13775 950 ZXTF0-02
ZXGM102/112-04 3/16" 5.0 0,354 9.0 0,033 0,85 2998 година 207 11992 година 827 ZXTF0-03
ZXGM102/112-05 1/4" 6.5 0,413 10.5 0,033 0,85 2719 188 10875 750 ZXTF0-04
ZXGM102/112-06 5/16" 8.0 0,472 12.0 0,033 0,85 2393 165 9570 660 ZXTF0-05
ZXGM102/112-08 3/8" 10.0 0,571 14.5 0,033 0,85 2008 година 139 8033 554 ZXTF0-06
ZXGM102/112-10 1/2" 13.0 0,709 18.0 0,039 1.00 часот 1856 година 128 7424 512 ZXTF0-08
ZXGM102/112-12 5/8" 16.0 0,819 20.8 0,039 1.00 часот 1243 година 86 4974 343 ZXTF0-10
ZXGM102/112-14 3/4" 19.0 0,984 25.0 0,047 1.20 1051 73 4205 290 ZXTF0-12
ZXGM102/112-16 7/8" 22.2 1.122 28.5 0,047 1.20 885 61 3538 244 ZXTF0-14
ZXGM102/112-18 1" 25.0 1.260 32.0 0,059 1.50 834 58 3335 230 ZXTF0-16

 

Дајте ни е-пошта

sales02@zx-ptfe.com


 • Претходно:
 • Следно:

 •  Прашање 1:кои се прифатливите услови за плаќање?

   A:T / T, L / C, Western Union, PayPal, Alibaba Trade гаранција итн

   Прашање 2:дали поддржувате прилагодување?

   A: Да.Можеме да печатиме според вашите специфични барања.Ако можете да ни дадете примерок илиМожеме да направиме примероци на цртежи според вашите барања.

   Прашање 3:која е вашата политика за примерок?

   A: Ако имаме залиха, можеме да го обезбедиме примерокот, но клиентот мора да ја плати таксата за примерокот и да ја изрази таксата.Ако е приспособено, треба да наплатиме дел од надоместокот за проверка според вашите барања.Можете да го контактирате нашиот персонал за услуги на клиентите за конкретната ситуација.

  пакувањепакување

  Ние го нудиме вообичаеното пакување на следниов начин

  1, Најлонска кеса или поли кеса

  2, Картонска кутија

  3, Пластична палета или палета од иверица

  Се наплаќа приспособено пакување

  1, Дрвена макара

  2. Дрвена кутија

  3, Достапно е и друго приспособено пакување

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја